Tuesday 25 September 2018| ۱۳: ۲۹ - سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷
پرونده » سیاسی
کد پرونده: ۵
استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی از جمله شعارهای اصلی انقلاب اسلامی بوده است. در کنار اینها، حفظ روحیه استکبارستیزی در کنار تعاملات منطقی با جهانیان، اتکا به توان داخلی، تلاش برای بهبود زندگی مستضعفان، گام برداشتن در مسیر اعتدال و تفکیک اسلام ناب محمدی با فرقه‌هایی که به نام اسلام رفتارهای غیراسلامی از خود بروز می‌دهند، از جمله آرمان‌های امام خمینی به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی است که امروز نیز باید پیگیری و بطور کامل محقق شود. اما بعد از گذشت بیست و شش سال از رحلت امام (ره)، این آرمان‌ها در چه بخش‌هایی بیشتر و در چه بخش‌هایی کمتر محقق شده است؟ این پرسشی است که برخی از مسئولان و صاحبنظران در گفت‌وگو با شبکه مجازی آستان دیدگاه خود را درباره آن مطرح کرده‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
منصور حقیقت پور
دکتری/ نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سياست خارجي مجلس
فقط یک جام از اقیانوس آرمان‌های امام نوشیده‌ایم
آرمان‌های امام خمینی (ره) دنیا را تکان داد و ما تاکنون فقط یک جام از این اقیانوس نوشیده‌ایم و اگر یک دریا از این اقیانوس را می‌نوشیدیم قطعا وضعیتمان الان متفاوت بود. آرمان‌های امام است که در حال حاضر آتش را در منطقه به جان اسرائیل و آمریکا انداخته است و آرمان‌های ایشان است که در حال حاضر پابرهنه‌های یمن را در مقابل ظالمان نگه داشته است.
شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید.
محمد كرمي‌راد
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم
وصایای امام باعث حفظ و پایداری انقلاب شد
آنچه باعث حفظ و پایداری انقلاب شده، وصایا و خط مشی‌های امام بوده است و خوشبختانه تاکنون توجه مردم برای بقا و حفظ انقلاب و نظام خوب بوده است. توجه به آرمان‌های امام در بحث توجه به محرومان و مستضعفان به خوبی پیگیری شده است و با تفکیکی که امام بین اسلام ناب محمدی با اسلام آمریکایی قائل شدند، مردم شناختی نسبت به اسلام واقعی پیدا کردند و در حال حاضر در راه حفظ ارزش‌های دینی و انقلابی حاضرند جان بدهند و خوشبختانه مقام معظم رهبری نیز همان روش امام را دنبال می‌کنند و در رأس مسائل اجرایی نیز که مسئولان هستند، وصایا و آرمان‌های امام اصل و اساس تصمیم‌ها و فعالیت‌هاست.
شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید.
حسین شیخ‌الاسلام
دکتری/ مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس
در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید بهتر از اینها کار کنیم
آرمان‌های امام در حوزه‌های استکبارستیزی، پشتیبانی از مظلومان و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ایجاد صلح و امنیت در منطقه به خوبی محقق شده است. یکی از مسائل مورد تاکید امام که از آرمان‌های اصلی ایشان نیز بود، دفاع از ارزش‌های اسلامی و دینی و تحقق نظام مردم‌سالاری دینی بود که خوشبختانه مردم ما در بحث تحقق آرمان‌های امام در این حوزه و دفاع از ارزش‌های اسلامی به خوبی عمل کرده‌اند؛ گرچه باید در بحث مسائل اجتماعی و فرهنگی بهتر از اینها کار کنیم.
شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید.
غلامرضا اسدالهی
فوق لیسانس / نماینده تربت جام در مجلس
عدالت اسلامی، بیشتر جای کار دارد
خوشبختانه آرمان‌های امام خمینی (ره) بعد از رحلت ایشان به خوبی از طرف مقام معظم رهبری و با راهبری ایشان پیگیری شده است؛ گرچه در بحث تحقق عدالت اسلامی به خوبی عمل نکرده‌ایم اما بازهم سمت و سوی نظام به سمت عدالت بوده است. دستگیری از محرومان در حدخودکفایی‌شان از آرمان‌های امام بود که این هدف نیز با تاسیس کمیته امداد امام خمینی پیگیری و تا حدودی آرمان امام در این بخش محقق شد. امروز مردم ما هزینه زیادی را برای حفظ استقلال خودشان داده‌اند و توانسته‌اند ضمن حفظ روحیه استکبارستیزی در زمینه‌های نانو، هسته‌ای و برخی فناوری‌ها موفقیت‌های خوبی کسب کنند و همین موضوع باعث عناد و کینه‌توزی دشمنان نسبت به انقلاب و نظام شده است.
شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید.
اسماعیل جلیلی
نماینده مسجد سلیمان در مجلس
پایبندی و وفاداری مردم به نظام تاکنون خوب بوده است
یکی از آرمان‌های جدی امام این بود که مردم نسبت به انقلاب و نظام پایبندی داشته باشند که خوشبختانه این پایبندی و وفاداری به نظام تاکنون خوب بوده است. در بحث روحیه استکبارستیزی نیز این روحیه با زعامت و عقلانیت مقام معظم رهبری تاکنون به خوبی در بین مسئولان و مردم حفظ شده است. اتکا به اقتصاد درونی با حفظ استقلال و عدم نیاز به کشورهای خارجی و پیرامونی مورد تاکید امام بود که تاکنون در این زمینه قدم‌هایی برداشته شده اما کافی نیست و امیدواریم با اقتصاد مقاومتی بتوانیم بهتر و مؤثرتر در راستای تحقق این آرمان بلند بنیانگذار انقلاب اسلامی گام برداریم.
شما در این نظرسنجی شرکت کرده اید.
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین