Wednesday 24 July 2019| ۱۲: ۲۱ - چهارشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
رئیس قوه قضاییه در حرم امام راحل مطرح کرد؛
حجت الاسلام و المسلمین رییسی: نباید به هیچ وجه حق مردم ضایع شود

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه توجه به حق الناس در سیره امام خمینی (س) کار بود، گفت: دیدگاه امام را نسبت به این موضوع ببینم.توجه به حقوق عامه باید اولویت باشد و نباید حق مردم به هیچ وجه ضایع شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س) ،  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی  به همراه جمعی از مسئولان قضائی در اولین روز هفته قوه قضاییه با حضور در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کرد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام (ره)، رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضائی را همراهی می‌کرد.

مسئولان عالی قضائی پس از تجدید میثاق با معمار کبیر انقلاب بر سر مزار شهدای هفتم تیر حاضر شدند و به مقام شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در مراسم تجدیدمیثاق با آرمان‌های امام راحل درباره مهمترین برنامه کاری‌اش ضمن تبریک فرا رسیدن هفته قوه قضائیه و گرامی داشت شهدای هفتم تیر گفت: این هفته فرصت مغتنمی است که یکبار دیگر دیدگاه‌ها و نظرات امام را در جهت اجرای عدالت در جامعه و تشکیل جامعه‌ای مبتنی بر ارزشهای الهی مرور کنیم.

وی افزود: پرچم عدالت خواهی و مبارزه با ظلم را امام برافراشت.رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه امام محور اخلاص و الگو بودند، گفت: ان‌شاءالله ما در این میدان بتوانیم توجه به مردم داشته باشیم.

وی افزود: از مهمترین برنامه‌های ما در قوه قضائیه رفع اطاله دادرسی و کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی و رسیدگی عادلانه و صدور آرای متقن و توجه به حقوق عامه است‌.

رئیس قوه قضائیه افزود: در آغاز هفته قوه قضائیه زیارت مرقد نورانی حضرت امام رضوان الله تعالی علیه و میثاق با امام و آرمان‌های بلند امام برای بنده و همه مسئولین دستگاه قضائی فرصت مغتنمی است که یک بار دیگر دیدگاه‌ها و نظرات بلند امام را در جهت تشکیل نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی، در جهت اجرای عدالت در جامعه و در جهت تشکیل جامعه مبتنی بر ارزش‌های الهی مرور کنیم‌.

رئیسی ادامه داد: پرچم عدالت خواهی مبارزه با ظلم و فساد را امام برافراشت و ۴۰ سال قبل امام بزرگوار عظیم الشان ما به قصد گسترش معروف‌ها و بایدهای الهی و نهی از همه پلشتی‌ها و زشتی‌ها و تبهکاری‌ها این پرچم را بلند کردند. به ویژه ترکیب امام عظیم الشأن ما در مورد دستگاه قضائی چه در سخنانشان در این ۱۰ سال و چه جمله‌های ارزشمندی که در وصیت نامه امام بندهایی را که متوجه همه مسئولین به اجرای عدالت و به ویژه مسئولین قضائی در همه ادوار به اجرای عدالت نفوذ ناپذیری و دیدن خدا در همه شرایط و همه شئونات تاکید و توصیه کرده‌اند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز هم که ما در آغاز هفته قوه قضائیه زیارت مرقد نورانی نصیب مان شد از روح بلند ایشان استمداد می‌طلبیم و ما و همه مدیران و همه دست اندرکاران دعا کنند و از خدا بخواهند که ما در اجرای اهداف بلند ایشان و در ارزش‌های الهی تلاش کنیم. امام محور اخلاص بودند.

وی افزود: از مهم‌ترین برنامه‌های تحول قضائی، رفع اطاله دادرسی و کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی و رسیدگی عادلانه و صدور احکام و توجه مردم و حقوق مردم و حقوق عامه است که مورد توجه دستگاه قضائی خواهد بود.

رئیسی افزود: در سیره و روش امام توجه به حقوق مردم مورد توجه بود و همه عزیزان، مدیران اجرایی دستگاه‌های مسئول بخش قانونگذاری و همکاران قضائی و نیز خودم دیدگاه امام را به امام نسبت به حقوق مردم و حق الناس مورد توجه قرار دهند و یکی از مسائل مورد تاکید حق و حقوق مردم در استفاده از همه ظرفیت‌ها در این نظام است و مبارزه با تبعیض در اجرای عدالت از جمله برنامه‌های ماست.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه توجه به حق الناس در سیره امام خمینی (ره) کار بود، گفت: دیدگاه امام را نسبت به این موضوع ببینم.توجه به حقوق عامه باید اولویت باشد و نباید حق مردم به هیچ وجه ضایع شود.
منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین