Monday 23 July 2018| ۱۲: ۲۳ - دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۷
کد خبر: ۸۱۹۲
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
نظام قضایی جمهوری اسلامی برای انطباق قوانین قضایی، چه جزایی و چه حقوقی با دستورات شرع و همینطور استفاده از تجربیاتی که در دنیا مطرح است، تلاش بسیاری کرده است.
در شرایط امروز برای مبارزه با سلطه جهانی به تعالیم امام خمینی(س) نیاز داریم

رئیس قوه قضاییه و مسئولان عالی قضایی با آرمان های امام خمینی(س) تجدید بیعت کردند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان،روز شنبه سوم تیر ماه رئیس قوه قضاییه آیت الله آملی لاریجانی با حضور در حرم مطهر امام خمینی(س) با نثار تاج گل و قرائت زیارت نامه با آرمان های امام و شهدا تجدید میثاق کردند.

در مراسم تجدید میثاق رئیس قوه قضائیه گفت: در این سی و چند سال تاسیس نظام جمهوری اسلامی با ارشادات امام راحل(س)، تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش قضات و کارکنان دستگاه قضایی راهی طولانی طی شده است.

آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه امروز در حاشیه مراسم تجدید میثاق مسئولان عالی قضایی با آرمان‌های امام راحل (س) در حرم مطهر امام خمینی  اظهار کرد: بنیان این نظام قضایی جدید با امر حضرت امام خمینی(س) و با معماری شهید والامقام آیت‌الله دکتر بهشتی و دستورات اکید حضرت امام خمینی(س) مبنی بر حضور علما و کسانی که دارای صلاحیت هستند، در دستگاه قضایی بود. 

وی افزود: وظایف و اختیارات دستگاه قضایی در قانون اساسی ترسیم شده که اهداف بلند و وظایف بسیار سنگینی است و طبیعتا ممکن است تا رسیدن به آنها فاصله داشته باشیم؛ اما در این سی و چند سال تاسیس نظام جمهوری اسلامی با ارشادات امام راحل، تاکیدات مقام معظم رهبری و تلاش قضات و کارکنان دستگاه قضایی راهی طولانی طی شده است.
 
آیت الله آملی لاریجانی گفت: نظام قضایی جمهوری اسلامی برای انطباق قوانین قضایی، چه جزایی و چه حقوقی با دستورات شرع و همینطور استفاده از تجربیاتی که در دنیا مطرح است، تلاش بسیاری کرده است.
 
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه نظام قضایی جمهوری اسلامی از این جهت واقعا یک نظام قضایی پیشرفته است، تصریح کرد: به طور قاطع می‌توانیم عرض کنیم که دستگاه قضایی هم وظایف سنگینی به عهده دارد و هم تلاش‌های بسیار خوبی برای برآورده شدن اهداف این نظام قضایی در جمهوری اسلامی صورت گرفته که قابل تقدیر و تشکر  است.
 
 آملی لاریجانی ادامه داد: اما در عین حال احقاق حقوق عامه و تظلم خواهی مردم چون در سطح وسیعی مطرح است، تا رسیدن به قله‌های این هدف هنوز فاصله داریم و باید تلاش کنیم تا بتوانیم اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی و خواسته‌های امام راحل (س) را در داشتن یک دستگاه قضایی قاطع، محکم و عاری از فساد محقق کنیم.
 
وی با اشاره به شرایط خاص منطقه اظهار کرد: امروز در شرایط خاصی در منطقه هستیم و نیاز به تعالیم حضرت امام (س) و دستورات مقام معظم رهبری در رابطه با استقلال و مبارزه با سلطه جهانی و مخصوصا مقابله با سلطه آمریکا را بیشتر احساس می‌کنیم.
 
رئیس قوه قضائیه، خودباوری، برگشتن به خودی و استقلال و عزت مسلمانان را از مهمترین تعالیم حضرت امام خمینی(س) دانست که هم در کل حاکمیت جمهوری اسلامی و هم در قوه قضائیه باید مدنظر باشد و ترسیم راه کند.
 
آملی لاریجانی افزود: ریشه همه این موارد نگاه توحیدی است و یکی از مهمترین آموزه‌های امام امت(س)، هم در گفتار، هم در دستوراتشان و هم در شیوه و منش زندگی، نگاه توحیدی بود و اگر این درست شود، بقیه امور هم درست خواهد شد.  عزت از آن خداست و اگر این مطلب را بفهمیم، بقیه امور هم ان‌شاء‌الله اصلاح می‌شود.
 
رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: امروز قوه قضائیه مفتخر است با استناد به همین تعالیم اسلامی و ارزش‌های الهی در مقابل سلطه‌گران و هجماتی که علیه نظام جمهوری اسلامی و قوه قضائیه با ادعای حقوق بشر و در واقع برای نفوذ در جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد، ایستادگی و با آن مقابله کرده است. 
 
رئیس قوه قضائیه یادآور شد: برای امام راحل(س) به دلیل تعالیم و آموزه‌های بلندشان دعا کرده و از مقام معظم رهبری نیز تشکر می‌کنیم و همین جا با آرمان‌های امام(س) بیعت مجدد کرده و پیمان می‌بندیم که ان‌شاء‌الله دستگاه قضایی با تلاش‌های صورت گرفته به سمت قله‌های بلند حرکت خواهد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین