Sunday 18 November 2018| ۱۹: ۰۰ - يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
کد خبر: ۸۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
سردار غلامحسین غیب پرور:
وی افزود: از فرماندهی کل قوا به واسطه فرمانی که برای همه دولتمردان به خصوص بسیج، سپاه و ارتش در خصوص کمک به زلزله زدگان صادر کردند و امروز نیز به مناطق زلزله زده سفر کردند، تشکر می کنم.
«نه» گفتن به دشمنان درس امام رهبری و شهدا است
به گزارش خبرنگار  آستان سردار غلامحسین غیب پرور پیش از ظهر دوشنبه در مراسم تجدید میثاق بسیجیان با آرمان های امام راحل(ره) به مناسبت آغاز هفته بسیج طی سخنانی ضمن تسلیت زلزله در کرمانشاه، گفت: بسیج رهرو ولایت و الگویی است که امام راحل ترسیم کردند.

وی افزود: از فرماندهی کل قوا به واسطه فرمانی که برای همه دولتمردان به خصوص بسیج، سپاه و ارتش در خصوص کمک به زلزله زدگان صادر کردند و امروز نیز به مناطق زلزله زده سفر کردند، تشکر می کنم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اول ماه ربیع و آغاز هجرت پیامبر اکرم(ص) گفت: این هجرت مشترکاتی با حرکت امام(ره) دارد، حیات اسلام در حرکت پیامبر(ص) بود، اگر رسول گرامی مانند امروز هجرت را آغاز نمی کرد، معلوم نبود که از اسلام حیاتی باقی می ماند.

وی گفت: اگر حرکت امام(ره) و سیر تحول آفرین انقلاب آغاز نمی شد، اساسا از نهضت اسلامی و پیروزی انقلاب و تداوم و استمرار آن خبری نبود، امام به ما یاد دادند، که حیات، نشاط و تعالی در حرکت و تحول است.

غیب پرور با بیان این که امام(ره) از مسیر نورانی که پیامبر(ص) ترسیم کردند، تبعیت نمود، افزود: امروز رهبری معظم همان آدرس را به ما می دهند، بسیج آن زمانی می تواند به حرکت نقش آفرین خود ادامه دهد که معتقد به تحول و حرکت در انقلاب اسلامی باشد.

اعتلا بسیج را در خدمت به مردم می دانیم

وی افزود: روزی که بسیج را از حرکت نگاه دارند، دیگر بسیج نیست، اگر ولایتمداری، توسل و تمسک به ولایت را از بسیج حذف کنند، هیچ چیز برای بسیج نمی ماند، لذا درس ولایتمداری، آموزه اول قاطبه بسیجیان است، مختصات دیگر، بسیجی اهل درک و فهم و بصیرت عمیق بوده و شرایط را خوب می فهمد و درک می کند و به اقتضا آن شرایط در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی قیام می کند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین دشمن شناسی و دشمن ستیزی را از ویژگی های اصلی بسیجان دانست و گفت: بسیج خادم مردم است، این که شعار محور بسیج در سال را «بسیج مظهر مردم سالاری دینی» قرار دادیم، بر همین اساس است، افتخار بسیج این است، که خادم مردم و ملت است، این یک شعار نیست، در همین زلزله اخیر، آحاد بسیجیان بدون ابلاغ ما در مناطق زلزله زده حرکت کرده و از سرتاسر میهن اسلامی به خدمت پرداختند.

وی اضافه کرد: بسیجی خادم است و ما اعتلا بسیج را در خدمت به مردم می دانیم.

غیب پرور مشخصه دیگر بسیج را بی هیاهویی دانست و افزود: بسیج عنصر مخلصی است، که هیچ گاه در پی نام و نشان و اسم و رسم نیست، کدام یک از این شهدای بسیجی در پی نام بودند، بسیجی بایستی بداند که در دوران قبل از ظهور خود، جامعه و زمانه را برای آمدن آن شخصیتی که همه عالمیان منتظر آمدن او هستند، آماده کند.

وی گفت: اگر می خواهیم بسیجی باشیم، لاجرم باید مشخصه های منتظران آن وجود شریف را داشته باشیم و آن ها را در خود تقویت کنیم، باید برای حکومت عدالت گستری آماده شویم، که حاکمیت خدا بر روی زمین را محقق سازد، بسیجی مجاهد است و استقامت دارد، هم جهاد کبیر و هم جهاد اکبر دارد.

«نه» گفتن به دشمنان درس امام رهبری و شهدای ما است

رییس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر این که بسیجی از دشمن زورگو نمی هراسد، گفت: امروز در عالم، کسانی که دوست ندارند، نامی از اسلام و قرآن و مکتب و عترت پیامبر(ص) به میان آید، گردنکش، زورگو و بی منطق است، از روز اول انقلاب با چنین دشمنانی روبرو بودیم.

غیب پرور با بیان این که امریکا و رژیم صهیونیستی را خوب می شناسیم، گفت: کسانی که با نقاب اسلام، دست با صهیونیست اشغال گر در یک کاسه دارند را می شناسیم، مرتجعین منطقه که با اسراییل خبیث روی یک بالش سر بر زمین می گذارند را می شناسیم و از امام(ره) ، رهبری عزیز و شهدا آموختیم که به این دشمنان «نه» بگوییم.

وی گفت: شهدای گران سنگ و گران قدری که درس آزادگی و «نه» گفتن را به ما آموختند.

رییس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: حیات بسیج در حرکت و تحول است، که به فضل خدای بزرگ، ما با جدیت بنای این کار را داریم، این راهی است، که نمی توانیم از آن چشم بپوشیم، هفته بسیج فرصت مرور آن چیزی است که به آن ها متعهدیم، به اسلام، شهدا، رهبری و تمام خوبی ها متعهدیم.

غیب پرور گفت: خوشحالیم که هفته بسیج سال جاری را مانند سال های گذشته از نقطه ای آغاز کردیم که همه ما مدیون آن هستیم، امام عزیز دست ما را گرفت و از ظلمات به سوی نور هدایت فرمود، امروز ما گوهری داریم که امروز سکان دار لایق انقلاب اسلامی است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین