Thursday 18 July 2019| ۰۳: ۵۵ - پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸
کد خبر: ۸۹۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
سیدرضا تقوی در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی طی سخنانی گفت: برای ساختن جامعه باید ابتدا از خود شروع کرده و استعدادهای خود را بشناسیم.
حجت الاسلام و المسلمین تقوی: رابطه با آمریکا در بینش امام خمینی(ره) جایگاهی ندارد

 نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: رابطه با آمریکا، رابطه ظالم و مظلوم بوده و در بینش امام خمینی (س) جایگاهی ندارد.

به گزارش خبرنگار آستان حجت الاسلام سیدرضا تقوی در مراسم تجدید میثاق مدیران و کارکنان وزارت جهاد کشاورزی طی سخنانی گفت: برای ساختن جامعه باید ابتدا از خود شروع کرده و استعدادهای خود را بشناسیم.

وی با بیان تمام فسادهای عالم حاصل خودخواهی و خودپرستی است، گفت: خودپرستی و خداپرستی با هم جمع نمی شوند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اخلاص را به عنوان یوی از ارکان تهذیب نفس مورد اشاره قرار داد و گفت: امام فرمود کوشش کنید که کارهایتان برای خدا باشد،قلب خود را با خلوص نیت صفا دهید.

وی ادامه داد: اعتماد به نفس در برابر جهان خواران و مستکبران اهمیت فراوانی دارد، که در واقع راه برون رفت از مشکلات بوده و بعد از اعتماد به خدا منشا خیرات است، ما از هیچ کس کم نداریم، باید خود گم کرده را پیدا کنیم.

تقوی با بیان این که آمریکا برای به زانو در آوردن ملت و انقلاب ما به صحنه آمده است، گفت: برخی معتقدند باید با آمریکا کنار بیاییم، در بینش امام خمینی(ره) رابطه با آمریکا رابطه مظلوم با ظالم بوده و جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به فرمایشات امام راحل گفت: خدا افرادی که خواب رابطه با آمریکا را می بینند، بیدار کند، ساده اندیشی است که فکر کنیم جهانخواران دست از کشور ما و اسلام عزیز بر می دارند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که وزارت جهاد کشاورزی برگرفته از جهاد سازندگی است، که امام راحل تاسیس کرد، گفت: همچنان به راه سازندگی کشور و انقلاب پایبند هستیم.

وی با بیان این که نقش جهاد سازندگی در جنگ کمتر از نیروهای نظامی نیست، گفت: اگر جهاد نبود پیروزی به این سرعت به دست نمی آمد، جهادگران سازندگی بزرگ ترین آبرو را به انقلاب اسلامی دادند، امروز نیز در گوشه و کنار کشور با ایثارگران جهاد سازندگی مواجه می شویم که علی رغم نبود امکانات لازم با تمام وجود در رفع کمبودها تلاش می کنند.

وی با اشاره به فرازهایی از وصایای امام افزود: نباید اجازه دهیم انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد.

تقوی ضمن تاکید بر مرور فرمایشات امام خمینی(س) ادامه داد: امروز آمده ایم یاد یاران ‌ایثارگر و سنگرسازان بی سنگر را زنده کرده و بر ادامه راه آن ها تاکید و با ولایت فقیه تجدید بیعت کنیم.

وی بر عظمت وحدت تاکید کرده و گفت: تفرقه را از امت واحده تفریق می کنیم و بر بال و بوم کشورمان شاخه های علم، اخلاق، صنعت و سیاست را سبز نگاه خواهیم داشت و پرچمی که امام بر افراشت را همچنان به حالت اهتزاز نگاه می داریم و والی ولایت دین و امامت را تنها نمی گذاریم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین