Tuesday 23 April 2019| ۰۷: ۲۳ - سه‌شنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: ۸۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
با حضور در حرم مطهر امام خمینی(س)؛
وی به بیان این که عمل امام خمینی (س) در انتقال فکر قرآنی و عترت روایت از چند منظر مورد نظر است، افزود: در وهله اول ایشان سالیان متمادی با سخنرانی هایشان و با بیانشان معارف دینی و الهی را به سمع و بصر جامعه رسانیدند.
آیت الله العظمی جوادی آملی: امام راحل پیام قرآن،عترت و اسلام را به جهانیان منتقل کرد


آیت الله العظمی جوادی آملی، مرجع عالیقدر تقلید شیعیان صبح امروز با حضور در حرم حضرت امام خمینی (س) با اشاره به ویژگی های شخصیتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران، گفت: امام (ره) جزء افراد نادری بودند که در عصر غیبت توانستند پیام قرآن ، عترت و اسلام را به جهان منتقل کنند.

به گزارش خبرنگار آستان، وی به بیان این که عمل امام خمینی (س) در انتقال فکر قرآنی و عترت روایت از چند منظر مورد نظر است، افزود: در وهله اول ایشان سالیان متمادی با سخنرانی هایشان و با بیانشان معارف دینی و الهی را به سمع و بصر جامعه رسانیدند.

آیت الله  العظمی جوادی آملی با بیان این که بخش دوم مبارزتی بود که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از آغاز با نفس خود و با شیطان درون خود داشتند، ادامه داد:  امام (ره)  خودساخته بودند و چون روح طیب و طاهر داشتند و روح الله بودند سخنانشان در جان جامعه اثر می گذاشت و بیگانه را بر سرجای خود می نشاند.

وی خاطرنشان کرد: سومین بخش خدمات حضرت امام برای انتقال فکر قرآنی و عترت روایت امتحان هایی بود در دین که ابراهیم خلیل در همه موارد آن ها موفق بود. خدای سبحان به خلیل خود که به تعبیر جناب سعدی «خلیل من همه بت های آزری بشکست»، عنایت داشت و اگر خلیل الهی در آزمون های الهی موفق و سربلند بود به همین مظور است.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان این که حضرت امام خمینی بعد از آن امتحان های سخت چه در داخل ایران و چه در روزهای تبعید در خارج از کشور، خالصانه بلاهای الهی را تحمل کردند و موفقیت آمیز از خارج به داخل آمدند، گفت: پس از بازگشت ایشان به ایران بسیاری گفتند این آفتاب از غرب طلوع کرد.

آیت الله العظمی جوادی آملی در ادامه ضمن تشکر مردم ایران، اظهار داشت: خداوند خیر دنیا و آخرت را نصیب ملتی که قدر حضرت امام خمینی را دانستند، کرده و به شهدای اسلام و ایران اجر عالی ترین شهید را اعطا کند که فرمان ایشان را در جهان حفظ کردند.

وی در  پایان با دعای خیر برای مسئولان کشور، افزود: خدا به رهبر معظم انقلاب، مسوولین، دولت و به مملکت ما خیر دنیا و آخرت را عطا کند که توانست راه بنیانگذار کبیر انقلاب را ادامه دهد واستکبار جهانی را منفور بگرداند که تاکنون منفور بوده است.

مرجع عالیقدر شیعیان همچنین ضمن تشکر از دست اندرکاران حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره)، ابراز امیدواری کرد: انشاء الله خداوند به عزیزانی که در خدمت این آستان پربرکت هستند سعادت و سیادت دنیا و اخرت را مرحمت کند و خدماتی که به آستان مبارک ، به زائرین به مجاوران ارائه می شود مشمول عنایت ویژه ولی عصر قرار گیرد تا انشالله مملکت تا ظهور صاحب اصلی آن از هر خطری به دور باشد.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین