Monday 20 May 2019| ۱۶: ۱۱ - دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
کد خبر: ۸۹۶۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۰
امروز آمریکا و اسراییل در معرکه ایران هراسی تنها هستند و کشورهای همراه همیشگی آنها در گذشته، امروز دیگر در کنار آن ها نیستند.
ظریف در حرم امام خمینی(س): رهنمود‌های رهبری، سیاست ایران هراسی اسرائیل در عرصه بین المللی را شکست داد

وزیر خارجه گفت:با رهنمودهای مقام معظم رهبری توانستیم سیاست ایران هراسی اسراییل در عرصه بین المللی را شکست دهیم.

به گزارش خبرنگار آستان،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه عصر امروز با حضور در مرقد مطهر امام راحل در جمع سفرای ایران در کشورهای مختلف با بیان اینکه امام ره الگوی و نمونه اصلی ما در سیاست خارجی است گفت: امام خمینی (ره) الگوی و نمونه اصلی ما در سیاست خارجی است.

 وی با اشاره به اینکه پیام و میراث امام (س) مبنی بر خودباوری و عدم تمکین به بیگانگان همواره چراغ راه سیاست خارجی بوده است؛ گفت: سمینار سفرا امسال در شرایطی برگزار می شود که با رهنمودهای مقام معظم رهبری توانستیم سیاست ایران هراسی اسراییل در عرصه بین المللی را شکست دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امروز آمریکا و اسراییل در معرکه ایران هراسی تنها هستند و کشورهای همراه همیشگی آنها در گذشته، امروز دیگر در کنار آن ها نیستند.

ظریف با اشاره به بیانات امروز مقام معظم رهبری در خصوص اینکه آمریکایی ها با تشکیل اتاق جنگ به دنبال تسلیم ملت ایران هستند تصریح کرد: امروز آمریکا با سکانداری نتانیاهو درصدد تسلیم و فروپاشی ایران است و تکاپوی آن ها در جهت انزوای ایران و فشار مضاعف اقتصادی با همراهی وسیع کشور ها، دولت ها و ملت ها همراه نشد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه اکنون در دنیا کشورهایی وجود دارند که با زورگویی ها و فشارهای آمریکا مجبور به تمکین در برابر سیاست ها و  تحریم های ضد ایرانی این کشور می شوند افزود: امروز کشورهایی برای دور زدن تحریم های ضد ایرانی آمریکا در اتحادیه اروپا و سایر مجامع بین المللی تلاش می کنند که در گذشته خودشان به صورت گسترده درحال تصویب تحریم های جدید برای کشور ما بودند و این یکی از دستاوردها و پیروزی های برجام است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از دستاوردهای راهبردی برجام شکست سیاست های خصمانه نتانیاهو بر ضد ایران بوده است، همچنانکه نتانیاهو در صحبت های خود اعتراف به عدم همراهی کشورهای دیگر در موضوع برجام و ایران هراسی کرده است.

ظریف با بیان اینکه باید پذیرفت برجام دستاوردهای مهم سیاسی و اقتصادی داشته است ادامه داد: امروز تحقق وعده های کشورهای باقی مانده در برجام برای ایران بسیار مهم بوده و از اروپایی ها، چین و روسیه در موضوع توافق انتظار عمل و اجرا داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: طبق فرمایش امروز مقام معظم رهبری مذاکره با اروپا را ادامه می دهیم اما معطل آنها نمی مانیم  و در تلاشیم تا در سمینار سفرا با اجماع و هم فکری صادرات غیرنفتی را افزایش داده و حافظ منافع و نیازهای کشور در عرصه بین المللی باشیم.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی آستان
خبرنگار: مهدیه شایگان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین