معاون صدای رسانه ملی: امام راحل حرکت بزرگ خود را با الهام گرفتن از آیات قرآن آغاز کرد
معاون صدای رسانه ملی: امام راحل حرکت بزرگ خود را با الهام گرفتن از آیات قرآن آغاز کرد

معاون صدای سازمان صدا و سیما در این آیین بیان اینکه امام راحل حرکت بزرگ خود را با الهام گرفتن از آیات کلام الله مجید آغاز کرد، گفت: جهان بینی بنیانگذار کبیر انقلاب در زمانی که تمامی معیارها و شاخص ها مادی بود بر اساس قرآن، عترت و شاخص های معنوی بنیان نهاده شد.  
به گزارش خبرنگار آستان مقدس امام خمینی(س)، حمید شاه آبادی اظهار داشت: امام راحل انقلاب اسلامی را بر اساس دفاع از حق مظلومان و دفاع از  دردمندان و پا برهنگان در مقابل مستکبران عالم ایجاد کرد و به همین دلیل دشمنی ها با جمهوری اسلامی ایران از سوی استکبار جهانی همیشه وجود داشته است.
وی با بیان اینکه مستکبران جهان با قرائت قرآن مشکلی ندارند ولی با استخراج تفکران ظلم ستیزانه از آیات کلام الله مجید به شدت مقابله می کنند، ابراز کرد: تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان وحدت، مقاومت و صبر است.

متن میثاق نامه جامعه قرآنی کشور با آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی بدین شرح است:

«دهه فجر انقلاب اسلامی، سرآغاز طلوع خورشید درخشان انقلاب اسلامی ایران و تبلور شکوه و عظمت نهضتی مبتنی بر تعالیم انسان ساز قرآن کریم و سیره نبوی است که توانست حکومتی الهی را در این مرز و بوم الهی و آسمانی، که هر روز درخت اعتبار و شکوهش پربار تر و تنومند تر می‌شود، تثبیت کند.

«بهمن»، ماه دلدادگان عاشقی است که با عشق به روح الله (ره)، خود را به خط خون و آتش زدند و گل تکبیر و شهادت را در جای جای این مرز و بوم شکوفاندند. دهه فجر کلید گشاینده درهای پیروزی به روی این ملت عظیم بود که «استقلال»، «آزادی» و «جمهوری اسلامی» را به ارمغان آورد. پیروزی انقلاب اسلامی، فجری بود که دامن افق‌ها را روشن ساخت و پرده‌های ظلمت شرق و غرب را از هم درید و ایران را نور باران کرد. دهه فجر، مطلع غزل زیبای پیروزی و قصیده بلیغ و رسای اسلام بود و چه زیبا مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرمودند که: «دهه فجر، سرآغاز طلوع اسلام، خاستگاه ارزشهای اسلامی، مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ماست که گذشته را از آینده جدا ساخته است. در دهه فجر، اسلام تولدی دوباره یافت و این دهه در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین کننده و بی مانند به شمارمی رود.«

اینک در طلیعه چهل و دومین بهار آزادی، جامعه قرآنی کشور بار دیگر با حضور آگاهانه و منسجم خود، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و بیعت مجدد با رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) اعلام می‌دارد:

پیروزی کم نظیر انقلاب در قرن معاصر که با رهبری داهیانه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و با اتکاء به نیروی لایزال الهی و با حمایت همه جانبه اقشار مختلف مردم به وقوع پیوست و ادامه دارد، درسی بود برای همه تاریخ که خلوص، همدلی، هم‌زبانی و یکرنگی می‌تواند باعث سرزندگی، حیات جمعی و همگرایی اجتماعی گردد و شعله امید را در دل همه ستمدیدگان و مظلومان روشن نماید. این همگرایی بدون شک در صورت قدرشناسی مردم و به ویژه مسئولان، سرمایه‌ای مولد و کاربردی برای ساختن جامعه‌ای مقاوم و مقتدر در همه حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی است.

در حال حاضر دنیای استکبار سعی دارد با ترفندهای شیطانی ملت ایران را مأیوس و ناامید نماید، غافل از آنکه مردم شریف و همیشه در صحنه، در سایه ولایت ولی امر مسلمین جهان، توفنده و مقاوم و با پاسداری از دستاوردهای گران‌سنگ انقلاب و آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و حفظ اقتدار نظام مقدس اسلامی، تمامی نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب می‌نمایند.

هرچند انقلاب اسلامی ایران برای رسیدن به این پیروزی، آزمایش‌های سخت و مراحل دشواری را گذرانده است، که نمونه بارز آن ترور ناجوانمردانه و ددمنشانه سرداران سرافراز سپاه اسلام، دانشمندان و چهره‌های تأثیر گذار ایران اسلامی است، اما حفظ و استمرار آن به مراتب مهم‌تر بوده و نیاز به شناخت، هوشیاری و همت بیشتری دارد، همان طوری که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در مورد حفظ این انقلاب به صورت مکرر در وصیت‌نامه سیاسی - الهی و سخنرانی هایشان تاکید فراوانی داشتند و فرمودند: «به ملت غیور ایران اسلامی توصیه می‌کنم نعمتی که با جهاد عظیم خودتان و خون جوانان برومندتان به دست آورید، همچون عزیزترین امور قدرش را بدانید و از آن حفاظت و پاسداری نمائید.»

بی گمان حضور همه جانبه مردم در تمامی صحنه‌های انقلاب و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن نقش اساسی و مهمی داشته و دارد. چنانچه اگر این حمایت‌های مستمر در حوادث پس از انقلاب صورت نمی‌گرفت، شاید نظام اسلامی در این جایگاه عزتمند قرار نداشت. این امر لزوم خدمت رسانی بیشتر و مؤثرتر به مردمی که در واقع حامیان اصلی انقلاب هستند را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

ضرورت حرکت و اتحاد و انسجام همه مسئولین و مدیران کشور در خط فکری امام و رهبری و لزوم توجه بیشتر همه دستگاه‌ها، ادارات و نهادها به محورهای بیانیه گام دوم انقلاب از جمله مسائل مهمی است که متضمن حرکت رو به جلو و شتاب چشمگیر جریان انقلاب اسلامی خواهد بود. در پایان جامعه قرآنی کشور ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر و با آرزوی پیروزی سایر ملل مظلوم و مستضعف در قیام‌های اسلامی و همچنین علو درجات برای معمار کبیر انقلاب و شهدای گلگون کفن ایران اسلامی، به ویژه سیدالشهدای مقاومت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید محسن فخری زاده و با زنده نگه داشتن یاد و خاطره آیت الله مصباح یزدی (ره) اعلام می‌دارد، مانند همیشه، دوشادوش ملت غیور و ولایتمدار ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف، گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان خواهد بود و از هیچ کوششی در راه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فروگذار نخواهد کرد.»