آیت الله جنتی:امام(س) مجاهد آفرین بود و مجاهدان بسیاری را تربیت کردند
آیت الله جنتی:امام(س) مجاهد آفرین بود و مجاهدان بسیاری را تربیت کردند

رییس مجلس خبرگان با بیان اینکه خبرگان باید جوانان را زیر بال و پرشان قرار دهند تاکید کرد: شکوفا کردن ذات جوانان خوش‌فطرت از وظایف ماست.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان،آیت الله احمد جنتی در مراسم تجدید میثاق اعضاء مجلس خبرگان رهبری با آرمان های امام(س) طی سخنانی گفت: خداوند متعال را شاکرم، که توفیق تجدید میثاق با امام(س) را هر سال در پایان اجلاس خبرگان به ما می دهد و ما مایل هستیم، که هرچه زودتر به زیارت امام(س) نائل شویم، اما مشاغل زیاد و کم توفیقی اجازه نمی دهد و حضور هم اکنون ما یک توفیق است.

وی اضافه کرد: در مورد حضرت امام(ره) هرچه بگوییم کم است و من بسیار ناراحت هستم، که علی رغم این که سالیان سال خدمت امام(س) بودیم، نتوانستیم ایشان را بشناسیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری ضمن توصیه به مطالعه آثار امام(س) گفت: آثار ایشان، از قبیل صحیفه امام(س) ، وصیت نامه و دیگر آثار کتبی ایشان مانند چهل حدیث و امثال آن را مطالعه کنید، با مطالعه آثار امام(ره) ایمان انسان زنده می شود و حس می کند، در حال تجدید حیات ایمانی است، باید از برکات معنوی امام(س) استفاده برد.

جنتی با بیان این که در هر زمان کافر، منافق، مومن و فاسق است، گفت: منافقان صدر اسلام و مومنین صدر اسلام با منافقین و مومنین امروز تفاوت دارند، اما این رشته ادامه دارد، آیات قرآن در هر زمان راهگشا است، برخی آیات قرآن در خصوص مومنین، مجاهدین، مخلصین و عباد الرحمن با امام(س) تطبیق می کند.

وی با اشاره به جمله ای که مقام معظم رهبری در خصوص امام(س) نقل کردند، اظهار داشت: ایشان فرمودند « من در قضیه ای با امام صحبت می کردم و خواستم بگویم، شما نگران فلان چیز هستید، مطرح کردم که شما می ترسید که، اما امام(س) به سرعت پاسخ دادند، که من از هیچ چیز نمی ترسم، امام نگذاشت جمله تمام شود و اظهار داشتند من از هیچ چیز نمی ترسم.» واقعا هم همین طور است، جراتی که در امام بود، واقعا در گذشته و حال منحصر به خود ایشان بود.

رییس مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: امام(س) مجاهد آفرین بود و مجاهدان بسیاری را تربیت کردند.

جنتی با اشاره به پیام امام(س) به حجاج اشاره کرد و افزود: امام(س) نسبت به جهاد تنبه فراوانی دادند و جهاد فی سبیل الله را در راس تمام احکام و حافظ اصول دانستند و تذکر دادند که ذلت، اسارت، بر باد رفتن ارزش های اسلامی و انسانی و قتل عام صغیر و کبیر و اسارت ازواج و آن چه خوف آن را داشتید، بر شما اتفاق می افتد، این ها آثار ترک جهاد، خصوصا جهاد دفاعی است، که ما هم اکنون با آن مواجه هستیم.

وی با بیان این که عده ای باید نظر امام(س) در خصوص جهاد و دفاع را بدانند،، تاکید کرد: نظر امام(س) در خصوص دوست و دشمن را بدانیم.

رییس مجلس خبرگان رهبری با قرائت بخش هایی از پیام امام(س) به حجاج، گفت: اسلام توسط انقلاب اسلامی سرنوشت ملت ما را به دست خود داد و خداوند بر ما منت نهاد که در سایه این ملت و استقلال زندگی می کنیم، این پیام، انسان را زنده کرده و روحیه جهادی و انقلابی را در انسان تقویت می کند.

وی گفت: جوانان برای تربیت آماده هستند به شرط آن‌که متوجه شوند که ما با صداقت حرف می‌زنیم.

رئیس مجلس خبرگان اظهار داشت: خبرگان رهبری باید پیشتاز این موضوع باشد و جوانان را زیر بال و پرشان قرار دهند. شکوفا کردن ذات جوانان خوش‌فطرت از وظایف ماست.

جنتی در پایان تصریح کرد: دوست داشتم که حسن آقای خمینی هم بود که به ایشان می‌گفتم بیت امام باید آثار و سخنان امام را نشر دهند. ما باید با صدا و سیما هم هماهنگ کنیم تا هر از گاهی سخنان امام را از رسانه ملی پخش کند. صحیفه نور امام واقعاً پر از نور است.