Saturday 21 September 2019| ۰۶: ۱۱ - شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند


فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به رونمایی از سامانه باور ۳۷۳ گفت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای کاربرد و مزیت های فراونی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س)  امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد در مراسم تجدید میثاق فرماندهان و کارکنان این نیروی با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از کشور، خاطرنشان کرد: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

وی همچنین با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافند اظهار کرد: در سالهای گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت های بسیاری داشته و قطار پدافند هوایی در ریل پیشرفت قرار گرفته و در گام دوم انقلاب شگفتانه‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در ادامه به رونمایی از سامانه باور ۳۷۳ طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور ۳۷۳ دارای مزیت های فراونی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی های آن است که می تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

وی تاکید کرد: سامانه برد متوسط ۱۵ خرداد یکی دیگر از سامانه های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می‌تواند با اهداف مختلف درگیر و آنها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری فلق با برد ۴۰۰ کیلومتر رونمایی شد. همه این توانمندی ها نشان می‌دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش پیشرفت های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور  همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه های پیش بینی شده هستیم. در حوزه پهپاد، پدافند در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی کشور است و ما مجهز به انواع پهپادها و کوادکوپتر با قابلیت گوناگون هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت است و مثل همیشه دشمنان را مایوس خواهد کرد.
منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین