Saturday 30 May 2020| ۲۱: ۳۲ - شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
یادگار امام: وظیفه اصلی آموزش و پرورش انتقال آموزه‌های انقلاب به نسل جوان است

 تولیت آستان امام خمینی(ره) گفت: وظیفه اصلی آموزش و پرورش انتقال آموزه‌های انقلاب اسلامی از جمله آزادی خواهی، استقلال و توسعه در سایه معنویت اسلام به نسل جوان کشور است.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس امام خمینی(س)، آیت الله سید حسن خمینی در اختتامیه جشنواره دستاوردهای کانون‌های‌ فرهنگی و استان تهران، تاکید کرد: نسل اول تا سوم انقلاب باید آموزه‌ها و آرمان‌هایی که ملت بزرگ ایران در طول پیروزی انقلاب و هشت سال جنگ تحمیلی بخاطر آن انواع رشادت‌ها و حماسه‌ها را خلق کردند را در میان نسل جدید کشور نهادینه کند.

وی با اشاره به اینکه ملت بزرگ ایران با تکیه بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب توانستند در جنگ نابرابر تحمیلی حتی یک وجب خاک کشور را به دشمن ندهند، عنوان کرد: فرهنگ و ارزش‌های نسل گذشته باید به نسل جوان کشور تبیین شود.

سید حسن خمینی هدف اصلی هر نسلی را انتقال فرهنگ و ارزش‌ها به نسل بعد خود دانست و افزود: اگر شاگردان معلمی از وی بهتر بودند حتما در کار معلم سستی و ضعفی وجود دارد و یا اینکه شاگردان آنگونه که باید از محضر معلم استفاده نکرده‌اند.

وی یاد آور شد: انتقال ارزش‌های جامعه به نسل جوان کشور اگر به خوبی انجام شود شاهد درجا زدن و افتخار صرف به گذشته نخواهیم بود بلکه نسل جوان با علم به اینکه که بوده و می خواد به کجا برسد اهداف گوناگونی را دنبال خواهد کرد.

در ادامه این برنامه معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در خصوص اولین جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی استان تهران، گفت: این جشنواره در قالب یک نمایشگاه ۳۰ غرفه‌ای با مشارکت ۱۶۰ هنرجو در رشته های قرآن، عترت، شعرخوانی، ورزشی، هنرهای دستی و تجسمی در حرم امام راحل برگزار شد.

علیرضا کاظمی با بیان اینکه این نمایشگاه از دهم تا سیزدهم آذر ماه همه روزه برای بازدید علاقه‌مندان برپا بود، اضافه کرد: ۱۲ هزار دانش آموز از مناطق ۲۲ گانه شهر تهران از این نمایشگاه و جشنواره بازدید کردند.
منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین