Tuesday 11 August 2020| ۲۳: ۱۶ - سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۱۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۶
حجت الاسلام شیخ : همه باید وصیت‌نامه امام خمینی (ره) را یکبار دیگر مرور کنند

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید وصیت‌نامه امام خمینی(ره) را یکبار دیگر مرور کنند، گفت: امام تاکید زیادی به تحقق عدالت داشت و مسئولان هم باید توجه ویژه‌ای به مستمندان و فقرا داشته باشند و آنها را صاحبان اصلی انقلاب بدانند.

به گزارش آستان، مهدی شیخ اظهار کرد: وصیت‌نامه امام خمینی (ره) وصیت‌نامه جامعی خطاب به مردم و مسئولین در بخش‌های مختلف بوده و خوب است همه یکبار دیگر آن را مرور کنند.

وی خاطرنشان کرد: وصیت نامه امام خمینی(ره) را هر بار که مرور کنیم، مطالب جدید می‌توانیم بیاموزیم. همه باید این وصیت‌نامه را یک بار دیگر مرور کنند  و مسئولین باید توجه ویژه‌ای به بخش‌هایی که به آنها مربوط می شود، داشته باشند؛ مخصوصا نمایندگان مجلس که این روزها به تازگی کار خود را به عنوان نمایندگان مردم در مجلس یازدهم آغاز کرده‌اند.

شیخ همچنین با اشاره به تاکید امام خمینی (ره) بر خوداتکایی و خودباوری ملت و لزوم تحقق عدالت‌، ادامه داد: عدالت‌خواهی از مبانی انقلاب اسلامی است به گونه‌ای که می توان گفت هر کسی روحیه عدالت‌طلبی نداشته باشد، انقلابی نیست. یکی از تمایزهای شیعه با سایر مذاهب همین مساله عدالت‌طلبی است. ما هم حتما باید روحیه عدالت‌طلبی داشته باشیم. مسئولان باید توجه ویژه‌ای به مستمندان و فقرا داشته باشند و آنها را صاحبان اصلی انقلاب بدانند و به صورت واقعی و نه شعاری به آنها کمک کنند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر مسئولان در جهت توسعه اقتصادی و افزایش تولید حرکت کنند، شغل بیشتری ایجاد شده، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری کاهش می یابد و درآمد کارگران بیشتر خواهد شد. مسئولان باید به فکر حل مشکلات طبقه ضعیف جامعه و تحقق عدالت باشند.
منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین