Thursday 03 December 2020| ۱۷: ۱۱ - پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۱۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۳
وزیر ارشاد: راه امام خمینی(س)  پر رهرو ادامه دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امام خمینی (ره) و نلسون ماندلا هر دو در راستای تحقق صلح و عدالت مبارزه کردند و راه این دو رهبر همچنان پر رهرو ادامه دارد.

به گزارش آستان، سیدعباس صالحی  اظهار کرد: امام خمینی در زندگی فردی و ارتباطات اجتماعی خود بسیار قانونمند و منظم بودند و در همین چهارچوب از فرصت‌ها و اوقات خود به صورت قاعده‌مند و مناسب بهره می‌بردند.

وی با اشاره به اندیشه‌های سیاسی امام خمینی (ره) و جایگاه مردم در آن، خاطرنشان کرد: در اولین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ایشان به تأسیس نظام سیاسی پرداخت و در همین چهارچوب چند انتخابات برگزار شد؛ دو انتخابات مربوط به تعیین اعضای خبرگان و رأی به قانون اساسی و همچنین برگزاری انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و تعیین نوع رژیم سیاسی در ایران.

صالحی با بیان اینکه "شخصیت قاعده‌مند و منظم امام (ره) باعث شد که انقلاب ایران به سرعت به سمت نظام‌سازی سیاسی و اجتماعی سوق داده و جمهوری اسلامی تشکیل شود"، گفت: امام خمینی دارای شخصیت با ثباتی بودند و در طول دوران زندگی خود از قدرت بالای وجودی برخوردار بودند. ایشان واهمه و هراسی از تهدیدها و ارعاب‌های قدرت‌های جهانی نداشتند و مواجهه‌ای ساده و بدون تصنع با انسان‌ها داشتند. ایشان در روابط سیاسی دارای روابطی صادقانه با دولت‌ها و ملت‌ها بوده است و با صداقت و صراحت از مظلومان دفاع می‌کردند و در برابر ظالمان می‌ایستادند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به شخصیت عرفانی امام راحل اشاره کرد و گفت: ایشان در بعد عرفان عملی و نظری نیز دارای ویژگی‌های کم‌نظیری بودند.


منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین