Monday 23 November 2020| ۲۳: ۲۳ - دوشنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۱۲۹۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان: وصیتنامه امام خمینی(ره) در دستور کار دستگاه ها قرار گیرد

به گزارش آستان، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، وصیتنامه الهی – سیاسی امام خمینی(ره) را منشور انقلاب اسلامی دانست و متذکر شد: این منشور باید در دستور کار و تمرکز ویژه مسئولان دستگاه ها قرار گیرد. 
حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری ظهار کرد: سالروز ارتحال امام خمینی(ره) زمانی برای اعلام حمایت و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری است.
وی ۱۴ خرداد را نماد وحدت و همدلی و تقویت و تحکیم پیوند امت و امام دانست و افزود: تشییع پیکر مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی که با حضور ۱۰ میلیون نفری مردم ولایتمدار برگزار شد، یکی از روزهای پرخاطره تاریخ ماست. ملت ایران در ۱۴ خرداد سال ۶۸ با شکوهی فوق العاده  عشق و ارادت خودش را به ساحت قدسی امام راحل نشان داد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان یکی دیگر از مهمترین و خاطره انگیزترین روزهای تاریخ انقلاب را انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان امام امت دانست و یادآور شد: اقدام ارزشمند و بجای مجلس خبرگان رهبری در تعیین خلف صالح و جانشین آن امام همام در فاصله کمتر از ۲۴ ساعت از رحلت نباید مغفول واقع شود.
حجت الاسلام اشجری، انتخاب مقام معظم رهبری را مصداق آیه شریفه «الیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُم فَلا تَخشَوهُم وَاخشَونِ...» دانست و اضافه کرد: گمان دشمنان این بود که با رفتن امام خمینی(ره) فاتحه انقلاب و نظام اسلامی خوانده می شود، اما اکنون ۳۱ سال است که رهبر انقلاب مدبرانه و هوشیارانه و عزتمندانه راه امام را با همان صلابت و استواری ادامه می دهد.
وی وصیتنامه الهی – سیاسی امام خمینی(ره) را منشور انقلاب اسلامی دانست و متذکر شد: این منشور باید در دستور کار و تمرکز ویژه مسئولان دستگاه ها قرار گیرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به تقارن ایام الله ارتحال امام و قیام خونین ۱۵ خرداد با مناسبت استانی سالگرد درگذشت آیت الله احسانبخش، نماینده فقید ولی فقیه در استان، گفت: «شهید سید یونس رودباری» نخستین شهید گیلان در راه نهضت امام خمینی(ره) است، اما متاسفانه نسبت به تبیین شایسته شخصیت و سیره این شهید مظلوم غفلت کردیم.
حجت الاسلام اشجری، با اشاره به محدودیت های کرونایی مراسم ارتحال و قیام ۱۵ خرداد در سال جاری، خاطرنشان کرد: همانگونه که مردم مومن و روزه دار در شب های قدر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از این فرصت معنوی فیض بردند، امکان برگزاری برنامه های گرامیداشت ۱۴ خرداد با رعایت توصیه های ستاد ملی مبارزه با کرونا وجود دارد؛ البته نیازمند بررسی های کارشناسی جهت نحوه برگزاری برنامه ها هستیم.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت تولید محتوای ویژه ایام ارتحال امام، عنوان کرد: دستگاه های اجرایی می توانند اقدام به تولید کلیپ و نماهنگ و عکس نوشته در فضای مجازی با محوریت تبیین اندیشه های معمارکبیر انقلاب کنند. همچنین نویسندگان و چهره های حوزوی و دانشگاهی موضوعات گریبان گیر جامعه امروز را با نگاه امام راحل به قلم بیاورند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، خواستار طراحی نمادهای شهری با محوریت سالگرد ارتحال امام شد و بیان کرد: ارسال بخش های از وصیتنامه امام در قالب پیامک، تولید و انتشار کلیپ های یک دقیقه از سخنان امام در شبکه های مجازی، راه اندازی دسته جات عزاداری ارتحال تا گلزارهای شهدا با رعایت فاصله گذاری فیزیکی، برگزاری مسابقات مجازی فرهنگی و هنری با محوریت تبیین اندیشه های منور معمار کبیر انقلاب و... از جمله برنامه هایی است که می توانیم با کمک فضای مجازی در ایام شیوع کرونا اجرا کنیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: