Thursday 09 December 2021| ۰۵: ۵۴ - پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۲۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷
مايت مراجع عظام تقليد و رئيس جمهور از عبدالملكي وزير كار براي مبارزه با فساد در اين وزارتخانه سرمايه كمي نيست و يه گفته بزرگان بايد به جوانان اعتماد كرد.
از امضاکننده نامه «جام زهر» به رهبر معظم انقلاب تا خواهر زاده نوبخت در شرکت پتروشیمی جم 


وزير تعاون، كار و رفاه گفته است: افرادی در این وزارتخانه نفوذ کرده اند و ما به صورت جدی مبارزه با فساد را آغاز کرده ایم.وی بیان کرد: در چند روز گذشته، برخی مدیران برکنار شده اند و به هیچ عنوان با مسأله فساد مماشات نمی‌کنیم و برای برخورد قضائی با این افراد، دوستان دیگری کار‌ها را پیگیری می‌کنند.

به گزارش عصر خبر، دكتر حجت الله عبدالملکی تاکید کرده :  فاز اول ما سالم‌سازی است و اجازه نمی دهیم که مدیران ناسالم به کارشان ادامه دهند.وزیرتعاون، کارو رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای مبارزه با فساد در شرکت های زیرمجموعه، پشت مان به رئیس جمهور گرم است.
شركت هاي تحت پوشش صندوق ها از مراكز اصلي نفوذي است كه وزير كار به آن اشاره دارد.البته شركت هاي با گردش مالي بالا و پول ساز طبيعتا بيشتر مورد توجه است.

از جمله شركت هاي مطرح كه تحت پوشش وزارت تعاون، كار ور فاه است شركت پتروشيمي جم است.شركتي كه بررسي آن ابعاد تازه اي از نفوذ را نشان مي دهد.

از امضاکننده نامه «جام زهر» به رهبری تا خواهر زاده نوبخت در شركت پتروشيمي جم

انتصاب محمدرضا(ميثم) سعیدی به عنوان مدیرعامل پتروشیمی جم در فروردين 98 حاكي از عمق نفوذ در شركت هاي وزارت كار است. چرا وي از امضاکنندگان نامه «جام زهر» به رهبر معظم انقلاب است.كه در اين خصوص نه تنها وزير وقت كار مسئول است كه مدير عامل وقت صندوق بازنشستگي كشوري نيز به عنوان سهامدار اصلي شركت بايد مورد سوال واقع شود.

در خصوص سعيدي به همين مقدار بسنده مي كنيم و به ابرايهم سقائي فومني عضو هيات مديره شركت پتروشيمي جم مي پردازيم.در خصوص وي نيز بايد بگوييم وي خواهر زاده محمد باقر نوبخت معاون قدرتمند حسن روحاني است. سقایی پیش از این مدیر عامل شرکت تاپکو و همچنین مدیریت فروش و بازاریابی محصولات شرکت پتروشیمی جم بوده است شركت هاي كه گل سرسبد شركت هاي تحت پوشش وزارت تعا.ون، كار ور فاه هستند

مهدي حكاك ديگر عضو هيات ميره پتروشيمي جم نيز گفته مي شود از كاركنان بازنشسته سازمان تامين اجتماعي است كه در اسفند سال گذشته از سوي ابويي مهريزي مدير عامل تاپيكو به عنوان مشاور منصوب شده بود.

عبدالملکی به خوبي از مسائل وزارتخانه خبر دارد و اين گفته وي كه' بخش قابل ملاحظه‌ای از مسئله فساد و رانت در صندوق‌ها و شرکت هاست و درخواست دارم فرصت دو تا سه ماه به ما داده شود تا برای مردم توضیح دهیم که در ارتباط با صندوق‌ها چه کار‌هایی انجام داده ایم' صحبت درستي است كه جمع كردن حاشيه ها در ابر وزارت تعاون، كار ور فاه اجتماعي كار چند روز و چند هفته نيست اما بايد استارت كار در چند روز اول وزارت شروع شده با سرعت معقول و منطقي پيش رود و شركت هايي كه مسائل بزرگي دارند مديران آن تغيير پيدا كنند در غير اين صورت مافياي فساد روحيه خواهد گرفت.. 

 حمايت مراجع عظام تقليد و رئيس جمهور از عبدالملكي وزير كار براي مبارزه با فساد در اين وزارتخانه سرمايه كمي نيست و يه گفته بزرگان بايد به جوانان اعتماد كرد.
منبع: عصرخبر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین