Wednesday 26 January 2022| ۲۰: ۱۲ - چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۲۳۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
واقعا اتاق فرمان انتصاب هاي سازمان تامين اجتماعي در دولت حسن روحاني كجا بود؟اين سوالي است كه شايد پاسخي براي آنان از سوي دولتمردان رئيسي داده شود؟
هر چند كه مبارزه با فساد در همه ابعاد آن از تاكيدات رئيس جمهور مي باشد اما ممكن است در برخي قسمت ها اشتباهات و قصورهايي نيز صورت گرفته يا بگيرد اما اخيرا مخالفان دولت با اسم رمز' انتصابات فاميلي' هدفي فراتر از دولت و حتي سيد ابراهيم رئيسي رئيس جمهور دولت مردمي را دنبال كرده و به دنبال حذف گفتمان ضد فساد كه مورد درخواست مردم مي باشند، هستند.

تاميني كه اجتماعي نبود

به گزارش عصر خبر، ما ضمن تاكيد بر اين اظهارات رئيس جمهور كه گفت:'در جاهایی که فضاسازی نسبت به انتصابات رخ می‌دهد، اگر این فضاسازی‌ها صحیح نیست، از عملکرد خودتان دفاع کنید، اما توجه داشته باشید که شایسته‌سالاری در دولت سیزدهم صرفاً یک شعار نیست، بلکه بستر و مبنای کار است و اگر انتقادات به یک عملکرد یا انتصاب شما صحیح است، باید سریعاً اصلاح کنید'. اين نكته را به دولتمردان دولت سيزدهم و مردمي يادآور مي شويم كه از عملكرد خودتان دفاع كنيد، شايسته سالار باشيد واگر خطايي كرديد اصلاح كنيد و البته كمي هم از گذشته وزارتخانه و سازمان خود كه در آن فعاليت داريد اطلاعات صحيح جمع آوري كنيد تا مردم بدانند وقتي رئيس جمهور مي گويد دولت فعلي را با دولت هاي سه دهه گذشته در انتصابات  بررسي كنيد تا ببينيد در انتصابات وضعيت رفاقت و ... چقدر نقش داشته است؟' اين اظهارات كنايه نيست بلكه حقيقتي تلخ است.


در خصوص وضعيت وزارت تعاون، كار ور فاه اجتماعي ما بررسي اجمالي كرده  و مطالبي را منتشر كرده ايم و به مرور مطالب قابل انتشار ديگري را نيز در اختيار افكار عمومي قرار خواهيم داد اما از وزير كار و روساي زير مجموعه مي خواهيم كه با بررسي بيشتر مطالبي در دفع از اظهارات به حق رئيس جمهور  به هر نحو ممكن به اطلاع مردم برسانند.

تاميني كه اجتماعي نبود

يكي از سازمانهايي كه در دولت به اطلاح تدبير و اميد مي توان به بيان نكاتي درباره انتصاب ها در آن پرداخت، سازمان تامين اجتماعي و شركت هاي زير مجموعه آن است كه پيش از اين در رسانه ها از آن  به عنوان حياط خلوت دولتها ياد مي كردند كه ذكر برخي از انتصاب هايي كه در دولت حسن روحاني در آنها انجام شده است، جالب توجه مي باشد. قضاوت آن با مردم به خصوص بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعي باشد قسمتي از اين انتصاب ها مربوط به مشهدي ها ويزدي هاست كه دردوران نوربخش سمت هاي مديريتي مهمي در سازمان و زير مجموعه ها داشتند.برخي از اين انتصاب ها به شرح زير است.تكرار مي كنيم برخي:

محمدحسن زدا معاون بيمه اي مرحوم دكترنوربخش(اهل قائن خراسان جنوبي)مدير عامل سازمان تامين اجتماعي كه اهل مشهد بود و پس از مرگ وي مدتي سرپرست سازمان تامين اجتماعي نيز شد.


دكتر محمد ابراهيم موسوي(ارتوپد) باجاناق نوربخش مدير عامل سازمان تامين اجتماعي در دولت حسن روحاني كه در زمان وي عضو هيات مديره بيمارستان ميلاد شد.

دكتر مهدي درخشان نيز كه گفته مي شود مشهدي است در زمان نوربخش مدير كل درمان مستقيم و همين طور معاون درمان سازمان تامين اجتماعي شد.

دكتر محمد حسين بهزاد مقدم پزشك متخصص اطفال ، دوست نوربخش اولين مدير عامل دولت روحاني در سازمان تامين اجتماعي رئيس هيات مديره شركت رفاه گستر و حسن حبيبي از اعضاي دفتر نوربخش نيز عضو هيات مديره اين شركت شدند، شركتي كه ارائه كننده خدمات گردشكري و رفاهي است.بايد پرسيد آيا وي نيز يزدي است؟

همچنين در زمان نوربخش اولين مدير عامل سازمان تامين اجتماعي در دولت حسن روحاني طبق اذعان محمد حسن زدا در رسانه ها ،مدير عامل سازمان 30 مشاور داشته كه در زمان سرپرستي زدا در اين سازمان به 9 نفر كاهش يافته است.

چرا از خواهر زاده مقام هاي زمان نوربخش كه به عنوان مشاور مدير عامل سازمان تامين اجتماعي در دولت روحاني منصوب شدند چيزي گفته نمي شود؟چرا از انتصاب بازنشسته ها و دوستان به عنوان مشاور در شركتهاي زير مجموعه سازمان تامين اجتماعي در دولت حسن روحاني چيزي گفته نمي شود؟چرا از قرار دادهايي كه بايد براي مردم شفاف سازي شود چيزي گفته نمي شود؟

از نحوه انتصاب ناهيد حيدري به عنوان مدير كل تامين اجتماعي غرب تهران بزرگ در زمان نوربخش مدير عامل اسبق سازمان تامين اجتماعي نيز از سوي مسئولان توضيح داده شود كه به چه صورتي بوده و چه فرآيندي را طي كرده است تا مردم به صورت دقيق تر از نحوه انتصاب ها اطلاع پيدا كنند.شاخص ها و افراد مطرح ديگر نام برده شوند

ناهيد خداكرمي كه كفته مي شد بازنشته بود و همانند نوربخش عضو هيات مديره سازمان نظام پزشكي بوده مشاور نوربخش در سازمان تامين اجتماعي شد.

در زمان نوربخش مدير عامل سازمان تامين اجتماعي، علی اکرمی عراقی عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی به عنوان عضو شورای راهبردی روزنامه خورشید(وابسته به تامين اجتماعي) است.جالب است در حالي كه شاهد اين انتصاب ها در تامين اجتماعي بوديم فرزند يكي از روساي سابق مجلس نير به عنوان عضو هيات مديره موسسه آتيه سازمان تامين اجتماعي منصوب مي شد. 

از انتصاب مرحوم عبدالرحمان تاج الدين از متحصنين مجلس ششم و از امضا كنندگان نامه موسوم به جام زهر به رهبر معظم انقلاب از سوي نوربخش به عنوان معاون حقوقي و مجلس سازمان تامين اجتماعي نيز گفته شود.از مدرك تحصيلي نامبرده چه بوده است؟

دكتر محمد رضا جعفريان(پزشك) مشاور عالي، دستيار عالي و معاون فرهنگي اجتماعي نوربخش مدير عامل سازمان تامين اجتماعي بود.آيا وي از بستگان رضا صالحي اميري است؟ كه از نزيدكان حسن روحاني مي باشد. و مدتي نيز بازداشت بوده است؟

 دکتر عزت اله گل علیزاده از دوستان و همكاران نوربخش در سازمان نظام پزشكي بود كه به سمت مشاور مدیرعامل و دبیر دبیرخانه دائمی انجمن های علمی و تخصصی گروه پزشکی سازمان تامین اجتماعی منصوب شد.

محمد سعيدي كه همكار حسن روحاني در تيم مذاكرات هسته اي بود از سوي نوربخش مدير عامل وقت سازمان تامين اجتماعي به عنوان عضو هيات مديره شستا منصوب شد. وي بعدها سرپرست شستا شد و بعدتر به مدير عاملي شركت كشتيراني از شركت هاي تحت پوشش شستا رسيد.در آبان سال 98 روزنامه شرق نوشت: خبر کوتاه بود؛ مدیرعامل سابق کشتی‌رانی به اتهام دریافت رشوه چهار‌میلیون‌دلاری بازداشت شد. «م. س» که با گذشت چهار ماه از استعفایش از این پست که با فشار دستگاه‌های نظارتی کناره‌گیری کرده بود، از آنجایی دارای اهمیت است که پرونده تخلفات گسترده مالی در شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی حدود یک سالی است داغ شده؛ اما خبر‌ها از رصد دستگاه‌های نظارتی بدون ذکر جزئیات به بیرون درز می‌کرد. 

همچنين محمدجواد کریمی قدوسی، نماینده مشهد در مجلس و از پیگیران اصلی مساله مسوولان دوتابیعتی در مجلس وقت، مدعی شد که سعیدی دارای تابعیت دوگانه ایرانی-اتریشی است.سايت مشرق در 8 مرداد 98 نوشت: گفته می شود روابط نزدیک سعیدی با علی ربیعی(مشهور به عباد) که در وزارت اطلاعات ایجاد  شد، از عوامل حضور او در  شستا در زمان سکانداری ربیعی در وزارت کار شد ...

با حكم نوربخش آقايان مجتبی انصاری، عصاری ، محمد سعیدی، رضا راعی، علی ظفرزاده، مرتضی لطفی و سیدمحمدرضا آیت‌اللهی به عنوان اعضای هیات مدیره  شستاانتخاب شدند.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور حکمی مرتضی لطفی را به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا) منصوب کرد. لطفي كيست ؟ آيا وي با ربيعي وزير كار رفيق ديرينه بود؟

ناصر سراج، رئیس وقت سازمان بازرسی کل کشور در تير ماه سال 95 در حاشیه همایش سراسری قوه قضائیه به صراحت اعلام کرد علی صدقی به خاطر تخلفات بزرگی که قبلا در بانک ملی داشته، فاقد صلاحیت برای مدیرعاملی بانک رفاه کارگران بود اما با فشار آقای حسین فریدون (برادر رئیس‌جمهور) و لابی‌گری وی، مدیرعامل بانک رفاه کارگران شد.اين اظهارات وي بازتاب گسترده اي داشت و در بسياري از رسانه ها منعكس شد.

واقعا اتاق فرمان انتصاب هاي سازمان تامين اجتماعي در دولت حسن روحاني كجا بود؟اين سوالي است كه شايد پاسخي براي آنان از سوي دولتمردان رئيسي داده شود؟

سخني هم با مدير عامل سازمان تامين اجتماعي داريم.آقاي موسوي مراقب باشيد با طناب پوسيده برخي افراد معلوم الحال به چاه نرويد كه هدف اين افراد حفظ موقعيت خود و نه تنها زمين زدن شما در مديريت سازمان تامين اجتماعي است كه هدف اصلي اشان زمين زدن دولت مردمي است.انتصاب هاي دولت روحاني در سازمان تامين اجتماعي فراتر از مديران ارشد است و حتي رده هاي پايين تر را نيز شامل مي شود و مي شود گفت كه افرادي به صورت شبكه اي امور را در دست دارند، آن هم نه فقط در سازمان بلكه شركت هاي تحت پوشش نيز نقريبا شرايط بدتر از سازمان است.البته حداقل تا كنون.

در آينده بيشتر خواهيد شنيد. والعاقبه للمتقین.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین