Saturday 02 July 2022| ۱۲: ۱۲ - شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱
کد خبر: ۱۲۹۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸

عضو هیئت‌مدیره بانک سپه از اختصاص بیش از ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای حمایت از نیازمندان در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بانک سپه: حامد هیئت داودیان عضو هیئت‌مدیره بانک سپه در برنامه زنده تلویزیونی «در پناه عشق» شبکه 2سیما درباره برنامه‌های بانک سپه برای اعطای وام قرض‌الحسنه در سال 1401 گفت: ما در سال 1399 مبلغ 159 هزار میلیارد ریال را به امر قرض‌الحسنه اختصاص دادیم. در سال 1400 مبلغ 184 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه پرداخت شد ودر نظر داریم در سال جاری نیز 200 تا 220 هزار میلیارد را به سنت نیکوی قرض‌الحسنه تخصیص دهیم که برآورد ما این است 50 تا 60 درصد آن به وام ازدواج تعلق گیرد.

وی درباره اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه یادآور شد: در مورد قرض‌الحسنه، تمامی موارد مربوط به قرض‌الحسنه بر مبنای قانون عملیات بانکی بدون ربا در بانک سپه انجام می‌شود.
هیئت داودیان در پاسخ به این سؤال که آیا دریافت‌کنندگان تسهیلات واقعاً روال سختی را پیش رو خواهند داشت، اظهار داشت: روال آن سخت نیست، اما وظیفه‌داریم طبق بخش‌نامه‌های بانک مرکزی حداقل مدارک را اخذ نماییم؛ به‌طور مثال فردی که برای دریافت وام درمان مراجعه می‌کند، باید مستندات بیماری را که به تائید بیمارستان وپزشک رسیده به همراه داشته باشد.
وی افزود: با همکاران جلسات مختلفی را برگزار کردیم وآموزش‌های لازم هم داده‌شده وازآنجاکه دولت محترم نیز تأکید کرده با حداقل ضمانت این وام در اختیار نیازمندان قرار گیرد، ما نیز این مهم را در دستور کار خود قرار دادیم.
عضو هیئت‌مدیره بانک سپه به وام بدون ضامن که وزیر محترم امور اقتصاد ودارایی دستور آن را ابلاغ کرده اشاره کرد وافزود: کسانی که حقوق خود را از بانک‌ها دریافت می‌کنند می‌توانند در صورت وجود منابع، تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کنند؛ چون حقوق به بانک موردنظر واریز می‌شود وبانک نیز می‌تواند اقساط را به‌موقع کسر کند ودیگر نیازی به ضامن وجود ندارد.
هیئت داودیان در پاسخ به این سؤال که سال 1400 را چطور ارزیابی می‌کند، تصریح کرد: خوشبختانه بانک سپه در سال 1400 مبلغ 184 هزار میلیارد ریال به امر قرض‌الحسنه اختصاص داد که از این مبلغ 88 هزار میلیارد ریال برای قرض الحسنه ازدواج واشتغال زایی پرداخت شد. بنابراین بانک سپه علاوه بر مسئولیت حرفه ای خود در اقتصاد وبازار پولی، از مسئولیت اجتماعی خود نیز غافل نشده است.
عضو هیئت مدیره بانک سپه درباره جزئیات وام ازدواج در سال 1401 نیز اظهار داشت: تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌هایی که تاریخ ازدواج آن‌ها بعد از 01/‏01/‏1397 بوده است، 120 میلیون تومان وبا دوره بازپرداخت ده‌ساله است وتسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای زوج‌های زیر بیست‌وپنج سال وزوجه‌های زیر بیست‌وسه سال نیز 150 میلیون تومان خواهد بود که بانک سپه نیز همچون سال‌های گذشته این وام‌ها را در چارچوب قوانین بانک مرکزی به بهترین شکل در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد.

انتهای پیام/


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین