Monday 22 July 2024| ۰۷: ۲۶ - دوشنبه ۰۱ مرداد ۱۴۰۳
کد خبر: ۱۴۳۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۵
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد؛
با نظام‌مند کردن سیستم نظارت و یکپارچه‌سازی بخش‌های تابعه صندوق، سازوکار نظارت همه جانبه فراهم می‌گردد و صندوق با همکاری مدیران پاکدست، مسئولیت‌پذیر و متخصص در مسیر تامین منافع فرهنگیان و ذی‌نفعان گام برمی دارد.
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز 31 هزار و 391 میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق در سال 1402 خبرداد و گفت: این میزان واریزی نسبت به مدت مشابه سال1401 حدود 35 درصد رشد داشته است.

واریز 31 هزارمیلیارد ریال به فرهنگیان بازنشسته

به گزارش عصر خبر، محسن احمدی تاکید کرد: صندوق به تعهدات خود در قبال اعضا عمل کرده و طبق وعده و برنامه، سهم‌الشرکه بازنشستگان در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی به حساب آنها واریز گردیده است.


بازنشستگان سود سال مالی 1402 را نیز بعد از برگزاری مجمع دریافت می نمایند
محسن احمدی در خصوص زمان واریز سود سال مالی 1402 به حساب بازنشستگان گفت: فرهنگیان بازنشسته سال 1402 علاوه بر دریافت سهم‌الشرکه، مشمول دریافت سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1402 خواهند بود که این مبالغ نیز طبق روال و پس از برگزاری مجمع عمومی صندوق به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

واریزی فرهنگیان بازنشسته در اسفند ماه انجام شد
مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین از واریز 358 میلیارد و 515 میلیون ریال به حساب بازنشستگان اسفند ماه 1402 خبر داد و گفت: این مبلغ به عنوان جدیدترین پرداخت صندوق به حساب 1685 نفر از فرهنگیان بازنشسته واریز گردید.
به گفته مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، سال گذشته همچنین بیش از 2500 میلیارد ریال، سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 به حساب بازنشستگان واریز شد.

 

واریزی صندوق برای 76هزار نفر
وی اعلام کرد: در سال گذشته در مجموع 76 هزار و 459 نفر از فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق در کمترین زمان و قبل از برقراری مستمری بازنشستگی، سهم الشرکه خود را از صندوق ذخیره دریافت نمودند.
احمدی افزود: این تعداد شامل فرهنگیان بازنشسته، بازخریدی، فوتی و انصرافی عضو صندوق ذخیره فرهنگیان از فروردین تا اسفند 1402 می باشند.

رشد 35درصدی واریزی نسبت به مدت مشابه سال 1401
احمدی به رشد 35 درصدی میزان واریزی در سال 1402 نسبت به سال 1401 اشاره کرد و گفت: با افزایش درصد پرداخت حق عضویت توسط فرهنگیان عزیز، منابع بیشتری در اختیار صندوق قرار می‌گیرد و با بهبود سودآوری ناشی از فعالیت های اقتصادی شرکت های تابعه صندوق، سهم الشرکه بیشتری به فرهنگیان عضو تعلق خواهد گرفت.

بانک سرمایه در خدمت فرهنگیان
وی با بیان اینکه در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی انجام شده است، گفت: فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی نمایند.

نمایندگی‌های صندوق آماده ارائه خدمات عضویت
احمدی با اشاره به آمادگی کامل دفاتر نمایندگی صندوق در سراسر کشور و ادارات تعاون آموزش و پرورش استانها درخصوص ارائه خدمات عضویت به فرهنگیان افزود: فرهنگیان معزز می‌توانند تا 5 درصد حقوق و مزایای خود در صندوق مشارکت نمایند و به همان میزان از سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ بهره‌مند شوند.

سودآوری و ارائه خدمات مطلوب به فرهنگیان اولویت فعالیت‌های صندوق است
مدیرعامل صندوق در ادامه تصریح کرد: با توجه به فلسفه وجودی صندوق ذخیره فرهنگیان و انتظاراتی که معلمان عزیز از این نهاد اقتصادی دارند، کارکرد و رسالت صندوق سودآوری و تولید ثروت برای اعضاست بنابراین هلدینگ‌ها و شرکت‌های صندوق باید در سال مالی جدید سودآوری مناسب داشته باشند.

شرکت‌های زیان ده تعیین تکلیف می شوند
احمدی اظهار داشت: در این راستا در همان ابتدای ورود به صندوق اعلام کردیم که شرکت زیان‌ده را در مجموعه صندوق تحمل نخواهیم کرد و فرصت سه ماهه داده شده تا شرکت‌ها جهت برون‌رفت از زیان و رسیدن به سودآوری، برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود را اعلام کنند.
وی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که شرکت‌ها اعلام کرده‌اند، انتظار داریم که در سال جدید در هیچکدام از زیرمجموعه‌های صندوق، شرکت زیان‌ده نداشته باشیم و شرکت‌ها موظف هستند از همه پتانسیل‌ها و ابزارها جهت رسیدن به سودآوری استفاده نمایند.

شفافیت حداکثری و نظارت هوشمند
به گزارش عصر خبر، دکتر احمدی یکی از سیاست‌ها و راهبردهای مهم صندوق را شفافیت، نظارت بر فعالیت‌ها و پاسخگویی برشمرد و گفت: با نظام‌مند کردن سیستم نظارت و یکپارچه‌سازی بخش‌های تابعه صندوق، سازوکار نظارت همه جانبه فراهم می‌گردد و صندوق با همکاری مدیران پاکدست، مسئولیت‌پذیر و متخصص در مسیر تامین منافع فرهنگیان و ذی‌نفعان گام برمی دارد.

بورسی شدن شرکت‌ها با جدیت دنبال می شود
مدیرعامل صندوق بیان کرد: در سال جدید، بورسی شدن شرکت‌های تابعه صندوق به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و دنبال خواهد شد زیرا از این طریق ضمن تضمین شفافیت حداکثری، سودآوری و تولید ثروت شرکت‌ها نیز وضعیت بهتری خواهد داشت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین