Sunday 17 January 2021| ۰۹: ۰۵ - يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
کد خبر: ۴۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۳
یعنی مسئولان بدانند وقتی گزارشی را به محضرشان می‌آورند وحی منزل نیست حتی اگر چهره‌ای که گزارش می‌دهد مورد اعتماد آنها باشد چون احتمال اشتباه و تحت تأثیر جو و فضا قرار گرفتن وجود دارد.
 سیداحمد خاتمی نقطه برجسته پنجمین اجلاس خبرگان رهبری را انتخاب فقیه مجاهد آیت‌الله جنتی به ریاست مجلس خبرگان رهبری دانست و گفت: آنچه خبرگان انجام داد در حقیقت مردم انجام دادند و تودهنی محکمی به آمریکا و انگلیس و رسانه‌های ضداستکباری زدند. 
 
به گزارش آستان به نقل از عصر ایران، احمد خاتمی در نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه تخریب‌های رسانه‌های استکباری علیه فقید مجاهد، ‌آیت‌الله جنتی در ایام انتخابات خبرگان به نتیجه نرسید، اظهار کرد: انتخابات هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون‌های شش‌گانه مجلس خبرگان رهبری در فضایی بسیار صمیمی شکل گرفت و پیام این انتخابات این بود که تحلیلگران بیگانه بدانند واقعیت آن چیزی است که در مجلس خبرگان رهبری خود را نشان داد و اینکه تخریب‌ها اگر در کوتاه مدت جواب دهد در درازمدت جواب نخواهد داد. 
 
به گزارش ایسنا،‌ وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مجلس خبرگان را موهبت الهی و مجلس معظم خواندند، خاطرنشان کرد: در مجلس خبرگان 88 مجتهد با انتخاب مردم در مورد موضوعات کلان مملکت تصمیم‌گیری می‌کنند و شخصیت حقوقی مجلس خبرگان کاملاً روشن است که باید از شخصیت‌های حقیقی آن نیز بیشتر استفاده شود. 
 
وی ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (عج)، خاطرنشان کرد: مسأله مهدویت اعتقاد بین‌المللی الهیون عالم است و اختصاص به مسلمانان ندارد بلکه اعتقاد بین‌المللی مسلمانان و اعتقاد محکم و بنیادین شیعی است که پشتوانه آن 250 آیه در قرآن،‌ 500 روایت از پیامبر (ص) و 2500 روایت از امامان (ع) است. 
 
امام جمعه موقت تهران به سالگرد فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: خرمشهر را خدا آزاد کرد و در این راستا باید از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تشکر کنیم. 
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)،‌ بنیان‌گذار نظام اسلامی و گرامیداشت یاد وخاطره ایشان اشاره کرد و گفت: 14 خرداد همچنین روز انتخاب آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به رهبری ملت بود و خبرگان اول این یادگاری ارزشمند را از خود باقی گذاشت و بزرگی را به رهبری برگزید که هر چه زمان می‌گذرد درستی این انتخاب آشکار می‌شود که سیاستمدار بزرگی هستند که سیاستمداران برجسته بین‌المللی او را رهبری حکیم و دوراندیش می‌دانند. 
 
وی با تأکید بر اینکه شکر نعمت رهبری با ولایتمداری محقق می‌شود و نه تنها ولایت‌شعاری، خاطرنشان کرد: ولایت محور وحدت است و وحدت بی‌محور نمی‌شود. 
 
خاتمی با بیان اینکه وحدت مکتبی در سایه محور ولایت است و اعتدال بدون ولایت معنا ندارد، تصریح کرد: مردم ما معتدل هستند و پیوسته با ولایت بوده، هستند و خواهند بود. 
 
وی به بیانات اخیر مقام معظم رهبری و کاربرد واژه جدید جهاد کبیر از سوی ایشان اشاره کرد و گفت: قرآن محور ارزشمندی در عرصه مبارزه فرهنگی با دشمنان است و زمانی اهل جهاد کبیر خواهیم بود که از کفار تبعیت نکنیم. 
 
امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: آنچه دشمن در هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و تبلیغات به دست نیاورد می‌خواهد در جنگ نرم به دست آورد که در این راستا به دنبال ایجاد فرهنگ ما نمی‌توانیم در جامعه ما است تا باعث باختن روحیه‌ها شود و در واقع می‌خواهد برای رابطه با آمریکا و مذاکره با آمریکا فضاسازی کند اما به فضل خدا همانطور که این ملت شاه را سرنگون و سوسیال دموکراسی شرق را متلاشی کرد به امید خدا در آینده‌ای نزدیک لیبرال دموکراسی غرب را نیز شکست خواهد داد. 
 
خاتمی با بیان اینکه یکی از ابزارهای جنگ نرم نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است، خاطرنشان کرد: تخریب عناصر قدرت نظام یعنی تخریب نیروهای مومن و انقلابی به نام تندرو، تخریب روحانیون انقلابی و وفادار به نظام با لقب آخوند حکومتی، تخریب نهادهای تأثیرگذار مثل شورای نگهبان و سپاه پاسداران و دوقطبی کردن جامعه اسلامی و غفلت از دشمن و پرداختن به مسائل فرعی از نقشه‌های دشمنان است و تنها راه ایستادگی و مقاومت در این عرصه بصیرت است. 
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه برای بار دوم هیأت ایرانی برای حج به جده رفتند و متأسفانه حکام لجباز و جاهل آل سعود در برابر خواسه به‌حق ملت ما ایستاده‌اند، گفت: مردم ما باکرامت هستند و خواهان حجی هستند که به آنها اهانت نشود و امنیت‌شان تأمین شود. 
 
خاتمی با اشاره به اینکه در عربستان سفارتخانه و کنسولگری نداریم، گفت: حکام آل سعود می‌گویند ایرانی‌ها نمی‌خواهند به حج بیایند اما آنها مصداق کسانی هستند که صد عن سبیل‌الله می‌کنند. پس آل سعود لیاقت اداره حرمین شریفین را ندارند و حرمین شریفین باید تحت نظر هیأتی از دول اسلامی باشد که دلداده امین به اسلام هستند و جانشان مملو از نفرت از استکبار است. 
 
وی تأکید کرد: عمله‌های صهیونیست‌ها لیاقت اداره حرمین شرفین را ندارند. 
 
 احمد خاتمی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران در رابطه با موضوع سبک زندگی دینی و مواردی که باعث دوری جامعه از جامعه دینی می‌شود، گفت: اموری که باعث هتک شخصیت مومنین در جامعه شود و اموری که سبب اختلاف و دودستگی در جامعه شود با جامعه دینی سازگاری ندارد. 
 
وی با بیان اینکه تهمت زدن یکی از مواردی است که با جامعه اسلامی سازگار نیست، خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم جامعه‌ای اسلامی داشته باشیم باید بدانیم عنصر تهمت ضد سبک زندگی دینی است. 
 
امام جمعه موقت تهران به ابعاد تهمت در حوزه‌های فردی،‌ جمعی و تهمت به یک نهاد اشاره کرد و گفت: تهمت به نهادهای قانونی از جمله قوای سه‌گانه،‌ شورای نگهبان و نیروهای مسلح در این قالب می‌گنجد. پس اگر فردی از نهادی انتقاد دارد نباید کل آن را زیر سوال ببرد. 
 
وی با تأکید بر اینکه انتقاد سازنده خوب است اما نباید کل نهاد نظام اسلامی را زیر سوال برد، خاطرنشان کرد: در مواردی که به طور مثال انتقاد به تأید صلاحیت‌ها در شورای نگهبان وجود دارد اگر کسی کل نهاد را زیر سوال ببرد تهمت است و در این راستا باید افراد فعال در فضای مجازی و رسانه‌ها نیز بسیار دقت داشته باشند. چه بسا مطرح کردن تهمت‌ها در فضای مجازی و تکرار و نوشتن آنها گناه بیشتری داشته باشد. 
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در نکوهش تهمت به روایات مختلف از اصول کافی اشاره کرد و گفت: باید دقت داشته باشیم که تهمت از ناحیه یک مسئول گناه بزرگتری است و در این راستا توجه داشته باشیم که پیامبر اسلام کمترین بهایی را به تهمت نمی‌دادند و صرف یک اتهام با کسی برخورد نمی‌کردند. یعنی مسئولان بدانند وقتی گزارشی را به محضرشان می‌آورند وحی منزل نیست حتی اگر چهره‌ای که گزارش می‌دهد مورد اعتماد آنها باشد چون احتمال اشتباه و تحت تأثیر جو و فضا قرار گرفتن وجود دارد. 
 
خاتمی تأکید کرد: باید بدانید گام بعدی نظام اسلامی ایجاد جامعه اسلامی است و در جامعه اسلامی نباید تهمت بازار داشته باشد.  
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین