Wednesday 26 February 2020| ۱۴: ۱۹ - چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۴۴۰۶
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹
ثبت اطلاعات خبرنگاران در این سامانه کاملاً اختیاری است و خبرنگارانی که اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، پس از بررسی در کمیته صدور کارت حرفه ای و با سنجش بر اساس شاخص های اعلامی، کارت حرفه‌ای خبرنگاری دریافت می‌کنند.
معاون مطبوعاتی گفت: در صورتی که خبرنگاری قصد تحقیق و کار خبری ویژه‌‌ای داشته باشد، در صورت ارائه پروپوزال و تایید آن در کمیته صدور کارت حرفه‌ای بر اساس موضوع و سابقه حرفه‌ای خبرنگار، از حمایت کامل یا بخشی از هزینه‌ها برخوردار می‌شود.

به گزارش آستان به نقل از باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ حسین انتظامی پیش از ظهر امروز در نشست صمیمانه با خبرنگاران حوزه رسانه با اشاره به طرح حمایت ویژه از خبرنگارانی که قصد تحقیق و کار خبری ویژه در داخل و خارج از کشور را دارند، اظهار کرد: در صورتی که خبرنگاری قصد تحقیق و کار خبری ویژه‌ در داخل یا خارج از کشور را داشته باشد، در صورت ارائه پروپوزال و تایید آن در کمیته صدور کارت حرفه‌ای بر اساس موضوع و سابقه حرفه‌ای خبرنگار، از حمایت کامل یا بخشی از هزینه‌های تهیه گزارش یا مصاحبه برخوردار می‌شود.

معاون مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره برگزاری جشنواره مطبوعات خاطرنشان کرد: طبق نظر اهالی رسانه و نمایندگان تشکل های مطبوعاتی، برگزاری جشنواره به شیوه قبلی، قابل قبول نیست. اشکالات موجود در روند برگزاری جشنواره در صورتی که همه مطبوعات در این جشنواره شرکت کنند، حل خواهد شد و ما نیز به دنبال افزایش مشارکت در این جشنواره هستیم.

وی تصریح کرد: از جمله کارهایی که برای افزایش مشارکت در جشنواره مطبوعات انجام خواهد گرفت، کاهش دخالتهای دولت در روند جشنواره، شفافیت در مراحل داوری، مشخص بودن داوران جشنواره قبل از برگزاری آن و...است.

وی همچنین در خصوص مکان برگزاری نمایشگاه مطبوعات اظهار داشت: ظرف 20 تا 30 روز آتی مکان نمایشگاه مشخص خواهد شد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت سامانه سَمان نیز متذکر شد: سامانه جامع رسانه‌های کشور، با ساختار به‌روزتر و کارآمدتری نسبت به شکل قبلی خود طراحی شده و در اختیار خبرنگاران قرار گرفته است.

انتظامی تصریح کرد: ثبت اطلاعات خبرنگاران در این سامانه کاملاً اختیاری است و خبرنگارانی که اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند، پس از بررسی در کمیته صدور کارت حرفه ای و با سنجش بر اساس شاخص های اعلامی، کارت حرفه‌ای خبرنگاری دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: از امتیازات دریافت کارت حرفه‌ای خبرنگاری می‌توان به رایگان شدن دوره‌های آموزشی چون زبان انگلیسی، صدور کارت ویژه خبرنگاران برای کار خبری در خارج از کشور، دریافت تسهیلات بیمه تکمیلی و...اشاره کرد.

انتظامی خاطرنشان کرد: وقتی می‌خواهیم از خبرنگار حمایت شود، علاوه بر بهبود وضعیت معیشتی او، باید سواد رسانه‌ای، آموزش مسائل روز، ارتقای سطح تحصیلات و زمینه دسترسی آزاد به اطلاعات برای خبرنگار اتفاق بی‌افتد.

معاون مطبوعاتی درباره انتقادهایی نسبت به عدم دعوت از برخی رسانه‌های کشور در همایش‌ها و سفرهای کاری مسئولان صورت می‌گیرد، با اشاره به به طرح رتبه‌بندی روزنامه‌ها و خبرگزاریها گفت: این طرح با همت مدیران رسانه‌ها و خود صنف، انجام شده و مورد اقبال خود رسانه‌ها نیز قرار گرفته است؛ کمترین منفعت رتبه‌بندی، رعایت عدالت واقعی در حمایت‌های مادی و غیرمادی است تا همه رسانه‌ها به یک شکل و در یک سطح دیده نشوند و ذینفعان مشترک از جمله مخاطب، آگهی‌دهنده، دستگاه‌ها و روزنامه‌نگاران بتوانند ارزیابی دقیق و یکسان حرفه‌ای از وزن هر رسانه داشته باشند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین