Saturday 19 September 2020| ۰۰: ۲۱ - شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹
کد خبر: ۴۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱
محرومیت زدایی در شهر و کشور در دستور کار آستان قدس قرار گرفت و فرمان ایشان به فاصله دو ماه و نیم انجام شد.
امام جمعه مشهد گفت: به رذل‌ترین و شیطان ترین خلق خدا دست دادید، آخرش را هم دیدید که برجام چه شد، حداقل الان برگردید، حالا حرف رهبری را قبول کنید.

به گزارش انتخاب، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در آئین خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از خصوصیات روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان این است که ما به مشکلات محرومین و مستضعفین توجه پیدا کنیم، اظهار کرد: ما در شرایطی هستیم که مسئله محرومین دیگر در یک قشر خاصی به‌عنوان افرادی مسکین و درمانده که قدرت تأمین زندگی را ندارند خلاصه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه مسئله رکود و بیکاری مثل یک اختاپوس و بلای خانمان‌سوز به جان مردم افتاده است، ادامه داد: امروز مسئله محرومیت در کشورمان بخش عظیمی از اقشار آبرومند را نیز فرا گرفته، وقتی به فاصله یک شبانه‌روز در این استان، 700 کارگر بیکار می‌شوند، این افراد چگونه با زن و فرزندانشان رو به رو می‌شوند.

به نوشته ایسنا، علم‌الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند "پیش از آنکه این آدم بیکار در برابر زن و فرزند خودش خجالت بکشد، این نظام و ما خجالت می‌کشیم"، این جمعیت 7 میلیونی بیکار چگونه با زن و فرزندان خود در سر سفره سحر و افطار ملاقات می‌کنند؟

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه این محرومیت‌ها خواه‌ناخواه مولد آسیب‌های اجتماعی نیز هست، تصریح کرد: بخشی از آسیب‌های اجتماعی ما تا آنجایی که به مسئله انسان خریدن و خودفروشی انسان‌ها می‌رسد به خاطر ناروایی‌هایی‌ست که عرصه اقتصاد و جامعه ما را فرا گرفته است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: اینجا جایی نیست که بگوییم فقط دولت جلو بیفتد، این مسئله همه ماست، از یک‌ طرف آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی به جایی رسیده که رهبر معظم انقلاب می‌گویند "من ولنگاری فکری احساس می‌کنم"، این ولنگاری فرهنگی، یک ارزیابی و یک جمع‌بندی از سوی رهبر معظم انقلاب از همه مدیریت‌های فرهنگی کشور از شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته تا وزارت ارشاد است.

وی با طرح این پرسش که مدیریت‌های فرهنگی چه کرده‌اند، افزود: دو روز دیگر سالگرد حکم امام برای ستاد انقلاب فرهنگی و سالگرد تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مسؤولین نظام در طول این مدت چه در این دولت و چه در دولت‌های قبل جهت ارتقاء فرهنگی این کشور و براندازی نارسایی‌های فرهنگی نشسته‌اند و با هم فکر کرده اند ولی درعین‌حال، نتیجه این همه مدیریت‌های فرهنگی و صرف بودجه‌های کلان فرهنگی با این وضعیت اقتصادی کشور این شده که رهبر معظم انقلاب به اینجا رسیده‌اند که می‌گویند کشور دچار ولنگاری فرهنگی است.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه بر حسب تحلیل مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ولنگاری هم در حوزه فرهنگ سازی است هم در حوزه پدافند فرهنگی، یادآور شد: تا وقتی درصدد پیشگیری از این ناهنجاری‌ها، بی‌حجابی‌ها و شهوت‌رانی‌ها تحت عنوان پدافند فرهنگی موفق نشویم قدرت فرهنگ‌سازی نداریم.

علم‌الهدی تاکید کرد: مدیریت فرهنگی جامعه ما در این مدت به اینجا رسیده که به ولنگاری فرهنگی دچار شدیم، مشکلات فرهنگ و اقتصاد ما نیز ناشی از این مساله است که رهنمودها و راهبردهای مقام معظم رهبری را نه مردم و نه مسوولین جدی نمی‌گیرند.

وی اضافه کرد: چقدر مقام معظم رهبری نسبت به تهاجم و ناتوی فرهنگی تذکر و هشدار دادند، ناتو یک جریان نظامی در دنیا است که یک عده کشور پیشرفته همه توان نظامی خود را یک جا جمع کردند تا دنیا را غارت کنند، ناتوی فرهنگی هم یعنی کفر و الحاد در یک پیمان جمعی امکاناتش را بسیج کرده تا دین را براندازی کند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: در مساله اقتصاد 3  سال است ایشان اصرار به اقتصاد مقاومتی دارند، مولفه‌ها و راهکارهای آن را هم گفته‌اند و همه هم آن را قبول کرده‌اند، اما برای اقتصاد مقاومتی چه کرده‌اند، کار به جایی رسیده که رهبری گفتند دیگر حرف زدن فایده ندارد، اقدام و عمل، این همه می‌گویند قاچاق خنجر از پشتی است که اقتصاد مقاومتی می‌خورد، اما چرا با این همه امکانات امنیتی و انتظامی که در کشور وجود دارد چرا جلوی این کار تاکنون گرفته نشده است.

علم الهدی با بیان اینکه ما حرف رهبری را جدی نگرفتیم، گفت: این که می‌گویم جدی نگرفتیم تعریف از رهبری نیست، آن طور که برخی خناس‌ها در شبکه‌های اجتماعی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی خود می‌گویند اینها تملق و چاپلوسی از رهبر نیست، این یک تجربه جدی برای این مملکت  است، هر کجا مردم به دنبال راهبردهای رهبری رفتند و به آنها عمل کردند کنارش حتی ذره‌ای آسیب وجود نداشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رهبری گفتند حل مشکلات اقتصادی را در خودتان ببینید و در بیرون نبینید، خب شما به بیرون نگاه کردید و گفتید حل مشکلات اقتصادی با تنظیم سیاست خارجی و تنش زدایی در عرصه بین المللی است، رفتید به دنبال آن، دو سال هم برای آن تلاش و کار کردید، به رذل‌ترین و شیطان ترین خلق خدا هم دست دادید، آخرش را هم دیدید که برجام چه شد، حداقل الان برگردید، حالا حرف رهبری را قبول کنید.

وی ادامه داد: 27 سال است که رهبری بنیه دفاعی کشور را مدیریت می‌کنند، ما در عرصه دفاعی کجا بودیم و  حالا صنایع دفاعی ما در چه اوجی است، در همین شهر خودمان رهبری یک منشور برای آستان قدس صادر کردند، محرومیت زدایی در شهر و کشور در دستور کار آستان قدس قرار گرفت و فرمان ایشان به فاصله دو ماه و نیم انجام شد و از اقصا نقاط کشور کسانی که تاکنون به حرم مطهر رضوی مشرف نشده بودند به زیارت امام رضا(ع) آمدند.  

امام جمعه مشهد با تاکید بر اینکه رهبری 3 سال است که بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، گفت: برای اجرای اقتصاد مقاومتی و راهکارهایی که سال است مقام معظم رهبری می گویند یک قدم برداشته نشده، اگر اقدامی انجام داده‌اید خب بیایید گزارش دهید که برای این راهکار رهبری تاکنون چه کرده‌اید، این طور نیست که فردا چند خناس نابکار  بگویند در مقام تملق از رهبری این حرف‌ها زده شده است، چشم باز کنید، تجربه عملی را ببینید، وقتی چنین رهبر حکیمی داریم چرا دنبال ایشان راه نیوفتیم. 

علم‌الهدی بیان کرد: نمایندگان مجلس بدانند اگر از هر جناح و تباری از مردم رای گرفتند و به مجلس شورای اسلامی رفتند این مردم مقلد رهبر هستند و مدیریت این کشور در همه عرصه‌ها باید بر اساس حکمت ها و راهبردهای ایشان باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی همچنین تاکید کرد: نمایندگان در کمیسیون‌های مجلس به خاطر گرایش سیاسی خود دنبال یک نسخه پوسیده غربی یا یک اندیشه متعفن کارشناس از غرب برگشته نروند و راهبردهای مقام معظم رهبری را اجرا کنند که این خواست مردم است. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین