Saturday 29 February 2020| ۰۶: ۴۵ - شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۸۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
برگزاری بزرگداشت امام خمینی(س) عصر ۱۴ خرداد؛
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) با بیان این که امام مظهر امید و شجاعت بود، از برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام(س) ۳ ساعت مانده به اذان در عصر روز ۱۴ خرداد خبر داد.
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) :امام راحل مظهر امید و شجاعت بود

 دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(س) با بیان این که امام مظهر امید و شجاعت بود، از برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام(س) ۳ ساعت مانده به اذان در عصر روز ۱۴ خرداد خبر داد.

به گزارش خبرنگار آستان، محمد علی انصاری پیش از ظهر دوشنبه در ستاد مرکزی  بزرگداشت حضرت امام خمینی(س) طی سخنانی گفت: امروز شاهد هجمه عظیمی علیه کارآمدی نظام هستیم، امروز باید پیشرفت های کشور، گفتمان امام و رهبری، معرفی امام و دیدگاه های ایشان در سطح کشور و نیز در سطح بین المللی نباید نادیده گرفته شود.

وی با بیان این که هرکس که دلسوز جامعه و انقلاب اسلامی است، باید خدمات نظام را برای مردم بازگو کند، افزود: آینده کشور روشن است، امام مظهر امید و شجاعت بود، زمانی که صدام به فرودگاه مهرآباد حمله کرد و یا در حادثه طبس، ایشان همواره به نیروهای مسلح امید می بخشید و هرگز ترسی در ایشان دیده نشد.

انصاری اشاعه امید در جامعه را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: اتحاد ملی راه مقابله با توطئه های دشمنان است، دوبه همزنی، ایجاد دشمنی و احساساتی برخورد کردن با مسائل از اهداف دشمنان است و ملت ایران راهی جزء وحدت رویه بر ارزش های امام را ندارد، ما باید آمادگی لازم را برای خنثی کردن نیرنگ ها داشته باشیم و از تمام قدرت معنوی خود استفاده کنیم و پشت سر آرمان های امام راحل ایستادگی و به این رسالت بزرگ توجه ویژه ای را داشته باشیم.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) گفت: شبهه افکنی در خصوص مکتب سیاسی امام راحل از دیگر اهداف مقابله دشمنان است، دشمنان درهر مناسبت در کوبیدن مکتب امام (ره) کوتاهی نمی کنند و نمود آن در تمامی مسائل روز جهان دیده می شود، دشمنان می خواهند در مورد هر مسئله ای سوالی در ذهن مردم ایجاد کنند تا شبهه به اندیشه امام را در ذهن مردم تقویت کنند.

انصاری با بیان این که اگر در برابر این توطئه ها ایستادگی نکنیم، امکان تغییر مکتب امام(ره) در ذهن فرزندان ما وجود دارد، افزود: این نظام موفقیت ها و پیروزی های فراوان داشته است و از سختی ها و مشکلات جهانی سرافراز بیرون آمده و توانسته است گام های بلندی را در راستای پیشرفت بردارد، البته کمبودهایی نیز مشاهده می شود که با حمایت های رهبر معظم انقلاب بر این مشکلات چیره می شویم.

وی اظهار کرد: باید بدانیم که دشمنان ما یک توطئه شوم و رسمی در سطح جهان به وجود آورده اند و هدف آنها نیز بر هم زدن وحدت نظام اسلامی است، آن ها با صراحت نیرنگ خود را در زیر چتر نامبارک قدرت های بزرگی همچون آمریکا، رژیم صهیونیستی و نوکرانشان ابراز می کنند، البته تعجب آور نیست که رییس جمهور آمریکا در هر مناسبت آشکار و بی ربطی رسما ابراز کند که تعهدات گذشته را زیر پا گذاشته است و ایران نیز باید آن را بپذیرد در غیر این صورت با مشکل مواجه می شود.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مراسم بزرگداشت امام(ره) گفت: مراسم محوری ارتحال امام خمینی (ره) عصر ۱۴ خردادماه، سه ساعت قبل از اذان مغرب و عشاء در صحن مطهر امام راحل آغاز خواهد شد، در این مراسم مقام معظم رهبری به مدت ۲ ساعت سخنرانی خواهند داشت و یک ساعت مانده به وقت اذان مغرب و عشاء این مراسم پایان می یابد.

وی با بیان این که پیش بینی می شود حداقل ۲۵۰ هزار نفر از سایر استان ها با تهیه اتوبوس ها در این مراسم حضور داشته باشند، افزود: وزارت کشور می بایست برنامه ریزی های درستی را در این زمینه انجام دهد.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی(ره) در خصوص حضور مهمان های خارجی از کشورهای اسلامی شامل سفرا، کارداران، طلاب و دانشجویان خارجی در این مراسم، گفت: برنامه ریزی های لازم برای حضور این میهمانان در مراسم انجام شده است، پذیرایی از زائران نیز خارج از محدوده صحن حرم مطهر انجام می گیرد و از مردم نیز تقاضا داریم که قبل از ظهر در حرم مطهر حضور پیدا کنند و شامگاه نیز بعد از اتمام مراسم از حرم خارج شوند.

انصاری افزود: مدیریت حرم هیچ گونه برنامه ای برای سحری زائران نخواهد داشت، تامین امنیت مراسم امسال بر عهده ارگان های امنیتی است، که تقاضا دارم تا تمامی مسائل امنیتی را رعایت کنند، تا مشکلی در صحن حرم ایجاد نشود.

افزود: مراسم حرم مطهر امام(ره) از رسانه ملی پخش خواهد شد و نیز مراسم بزرگداشت بنیان گذار جمهوری اسلامی نیز به صورت مستقیم پخش می شود.

وی از قرائت هر روز یک جزء قرآن کریم با حضور قاریان و عاشقان قرآن بر اساس برنامه ریزی انجام شده در مرقد حضرت امام(ه) در ماه مبارک رمضان خبر داد.

بر اساس این گزارش، دومین جلسه بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) پیش از ظهر دوشنبه در حرم مطهر امام راحل با حضور نجار، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران و سایر مسئولین برگزار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین