Wednesday 04 October 2023| ۰۸: ۱۰ - چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
کد خبر: ۱۳۹۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۸
انیسه خزعلی

انیسه خزعلی"معاون امور زنان وخانواده رئیس جمهور"گفت: امام راحل(ره) نجات دهنده زنان بودند و راه شکوفایی و تعالی آنان را فراهم آوردند.امیدارم بتوانیم در راه و مشی که امام خمینی(ره)ترسیم کردند، بمانیم.

وی در ادامه به خبرنگار آستان گفت: امام(ره) در فرازهایی از  وصیت نامه الهی شان جایگاه زن در حرکت های اجتماعی ،پشتیبانی از رزمندگان اسلام،شهیدپروری ها و نقش آنان در خانواده را به خوبی ترسیم کردند .

خزعلی بیان داشت: امام راحل(ره) حدی برای حضور زنان در جامعه قائل نبودند و حتی جاهایی نقش زنان را فراتر از مردان می دانستند.

معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: امام بزرگوار ما به صراحت از یک سو حضور زن در اجتماع را بی‌بدیع می‌دانند و از سمت دیگر بر نقش زن در خانه اشاره می‌کند که ما باید هر دو بخش را در کنار هم مد نظر قرار دهیم چراکه اگر صرفا به یک بخش بپردازیم بر اساس بیان ائمه این کار صحیحی نبوده و موجب انحراف انسان است

به گزارش آستان، با فرارسیدن ایام  رحلت امام خمینی(ره) آیین تجدید میثاق معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری  با آرمانهای امام راحل در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

حاضران در این آئین ضمن نثار تاج گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی و همسر مکرم ایشان، با آرمانهای والای امام راحل، شهدا و رهبر  انقلاب عهدی دوباره بستند.

 خزعلی: امام خمینی(ره) به نقش‌آفرینی زنان در جامعه و خانواده اهمیت می‌داد معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: امام بزرگوار ما به صراحت از یک سو حضور زن در اجتماع را بی‌بدیع می‌دانند و از سمت دیگر بر نقش زن در خانه اشاره می‌کند که ما باید هر دو بخش را در کنار هم مد نظر قرار دهیم چراکه اگر صرفا به یک بخش بپردازیم بر اساس بیان ائمه این کار صحیحی نبوده و موجب انحراف انسان است به گزارش آستان، با فرارسیدن ایام  رحلت امام خمینی(ره) آیین تجدید میثاق معاونت زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری  با آرمانهای امام راحل در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد. حاضران در این آئین ضمن نثار تاج گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی و همسر مکرم ایشان، با آرمانهای والای امام راحل، شهدا و رهبر  انقلاب عهدی دوباره بستند.
انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این مراسم اظهار کرد: امام رضا(ع) فرمودند خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده بدارد؛ سپس فرمودند احیای امر اهل بیت و احیای امر حکومیت دینی و ارزشهای الهی این است که کسی علوم ما را بیاموزد و آن را به مردم آموزش دهد چراکه اگر مردم بدانند مقاصد کلام ما را و اگر مردم حقیقت را آنگونه که هست بدانند از ما و آنچه حقیقت است، پیروی می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه برای احیای تمدن نوین و تثبیت حاکمیت الهی، تعلیم و تعلم باید در راس امور باشد، بیان کرد: شناخت صحیح در این جنگ شناختی لازمه رسیدن به کمال، پیشرفت و رسیدن به امر امامت که در صدر اهداف آن رسیدن به عدل و داد و رفع مصائب مردم است، می‌باشد.

معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده ابراز کرد: البته انتقال امر امام باید بدون افراط و تفریط، بدون گزینش، بدون ذائقه‌طلبی و رویکرد حزبی و دیدگاه تعارض منافع باشد؛ چون اگر یک بخش را در نظر بگیریم و گوشه دیگر را رها کنیم باعث انحراف است.

خزعلی با بیان اینکه در عمل به اوامر امام و مقام معظم رهبری هم باید جامع‌نگرانه عمل کرد، افزود: امام در وصیت نامه خود فرمودند ما مفتخریم که بانوان پیر و جوان در صحنه‌های فرهنگی، اقتصادی و نظامی حاضر و دشادوش مردان و یا بهتر از آنان در راه تعالی اسلام فعالیت دارند.

وی گفت: حضرت امام حتی وظیفه جهاد را که در آن زمان جنگ سخت بوده بعنوان یک تکلیف برای زنان مطرح می‌کنند و سپس با اشاره به نقش زینب‌گونه برخی زنان دیگر از آنان تقدیر می‌نمایند.

معاون رئیس جمهور در امور زن و خانواده عنوان کرد: امام معتقدند زنان در هر صحنه اجتماعی حتی در حوزه جنگ سخت می‌توانند وارد صحنه شوند و از سوی دیگر به برخی نگاه‌های تنگ‌نظرانه اشاره می‌کنند و قرائت اسلام را از آنها ذکر می‌کنند و از افرادی که از خرافات دوری گزیده‌اند تقدیر می‌کنند و می‌گویند ایستادگی زنان دل دشمنان و جاهلان بدتر از دشمن را خالی می‌کند.

خزعلی در پایان گفت: امام بزرگوار ما به صراحت از یک سو حضور زن در اجتماع را بی‌بدیع می‌دانند و از سمت دیگر بر نقش زن در خانه اشاره می‌کند که ما باید هر دو بخش را در کنار هم مد نظر قرار دهیم چراکه اگر صرفا به یک بخش بپردازیم بر اساس بیان ائمه این کار صحیحی نبوده و موجب انحراف انسان است.

.
منبع: آستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
عناوین برگزیده
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین